V mrtvé velrybě našli 22 kilo plastů, talíře a nákupní tašky

Moře vyvrhlo obrovského vorvaně, který zahynul na následky infekce, kterou zapříčinili odpadky v důsledku lidské demenci.

Světový fond na ochranu přírody (WWF) spustil v pondělí poplach pro velké množství plastů ve Středomoří.

Na pobřeží italského ostrova Sardinie totiž našli mrtvou osmimetrovou velrybu, vorvaně tuponosého.

Pitva později ukázala, že v jeho těle se nacházelo 22 kilogramů plastového odpadu. několika metrová velryba, zemřela na následky lidské hlouposti... není to však poprvé

To samozřejmě media nemohla nechat jen tak a ve spoustě diskuzích si lidé nenávistně vyměňovali názory, slovně se napadali a uráželi

Organizace na ochranu životního prostředí uvedla, že v odpadcích v žaludku vorvaně se našel elektroizolační materiál, plastové talíře, nákupní tašky, zamotané rybářské vlasce a plastová nádoba z pracího prostředku ještě s čitelnou značkou a čárovým kódem.

Samici vorvaně vyplavilo na severní pobřeží Sardinie minulý týden. V minulosti se již podobné případy se stejným koncem opakovali. Jelikož plasty představují stále větší nebezpečí, vnikají kampaně v boji proti vyhazování plastu do oceánů.

To, že plasty představují největší hrozbu pro život ve volné přírodě potvrdila i místní ministryně životního prostředí, Consuelo Rosauro.

WWF uvedl, že plasty jsou jednou z největších hrozeb pro mořský život a za poslední dva roky zabily po celém světě nejméně pět dalších velryb.

Plast zo žalúdka vorvaňa

Odpadky ale nejsou pouze to, co velryb zabíjí! Poslední dobou na plážích nacházíme častá záhadná úmrtí velryb a dalších kytovců, kdy jich v jediné chvíli na plážích uvíznou někdy i desítky.

Spekulovalo se o celé řadě příčin, co ale vedlo zvířata k sebevražedným plavbám, se dlouho zjistit nepodařilo, nyní ale přišli vědci s teorií, podle které matou kytovce sluneční bouře.

Ty se u nás projevují ve formě polární záře a výrazně narušují magnetické pole Země.

Až příliš často mohli lidé na plážích spatřit hororové scény, při kterých desítky vorvaňů obrovských umíraly na plážích. Málokdy se dá zabránit katastrofě a velká většina ohromných tvorů uhyne.

Jsou to bezbranná zvířata, která laicky mohu říci, že v budoucnosti budou ohrožená a budeme ještě rádi, zda-li se jich naši potomci a vnoučata vůbec dožijí.loading...