16.01.2018 by Prokop Buben

V Polsku mají záhadný les! Rostou tam stromy nakřivo

Svět přírody je nepochybně zajímavý a často nevysvětlitelný. Vždyť kdo jsme my, abychom všemu rozuměli, že? 

Mezi jednu z nevysvětlitelných záhad patří i les, který se nachází v sousedním Polsku a část stromů rostoucích v něm, dává zabrat i odborníkům. 

Mluvíme o lese, který se nazývá "Crooked Forest", čili česky Krivý les. Přesněji se nachází v regionu Pomerania ve vesnici Nowe Czarnowo. 

A čím je tento les takový zajímavý? Nuž, všechny stromy v něm jsou ohnuté při jejich spodní části.

Proč jsou tyto stromy pokřivené? Na tuto otázku dosud neznáme jednotnou odpověď, ale existuje hned několik teorií, proč to tak je. Někteří říkají, že za to může nepříznivé počasí, jiní zas, že je to zásluhou člověka. 

Fotograf Kilian Schoenberger tento tajemný les vyfotografoval a záběry, které udělal, jsou více než zajímavé. Podle jeho slov a obyvatel regionu byly stromy vysazeny kolem roku 1930. V té době a v období druhé světové války měli tuto oblast pod palcem Němci. 

Zajímavá teorie podle německého fotografa je ta, že tyto stromy byly speciálně vysázeny nakřivo, aby se později z jejich dřeva konstruovali například lodě či sáně. Podle některých je to zase zapříčiněno válkou, která měla obrovský dopad na krajinu. Na tomto místě totiž bojovala Rudá armáda a Wehrmacht. 

Nejzvláštnější teorie jsou ale ty, které hovoří o magii a tajemných silách, díky kterým rostou tyto stromy nakřivo. No to spíše připomíná scénář sci-fi filmu než realitu.

Komentáře

Další články

Zajímavé virály