30.04.2017 by Rudolf Hasák

V prosinci proběhne první transplantace hlavy! Chirurg trénuje na potkanech

medicína, kat, doktor, Sergeio Canavera, transplantace hlavy

Na začátku roku se internetem šířila zpráva o tom, že neurochirurg Sergeio Canavera se chystá v prosinci provést první transplantaci hlavy.

Mnoho lidí si klepalo na čelo, co že se to za psychopata rozhodlo provést takovýto riskantní cirkusový kousek. Je to vůbec lidské? Doufám že se nestane to, že na příštích olympijských hrách poběží 4-nohý černoch.

Ano, je to tak a již brzy nastane v oblasti medicíny revoluční pokus, který se možná zapíše do historie a nebo skončí fiaskem.

Nového Frankensteina uvidíme již za pár měsíců a tak se k přípravám na odříznutí hlavy musí doktor pořádně připravit!

Aby získal co nejvíce praktických zkušeností, svůj velký den trénuje na poskusných hlodavcích, které se sebou kombinuje, jako kostičky z lega... viz dvouhlavý potkat níže.

Web IFLScience popsal detaily přínosné práce, kde tvrdí že jejich biologické výtvory dokázaly v takové podobě přežít až několik dní. Pokud se to opravdu povede i u člověka, přežije daná hlava osoby v jiném těle déle?

Nebude to trvat dlouho a při vůbec první transplantaci lidské hlavy mu koncem roku v Číně má asistovat až 150členný tým, přičemž celý proces údajně potrvá přibližně 36 hodin.

Komentáře