Vánoce 2016 aneb jak jsem letos nad dárky vyzrál

Vánoce jsou tu cobydup a kromě zaslouženého odpočinku, sladkého cukroví a pohody u štědrovečerních filmů se ke svátkům váže také předvánoční stres, který je strašákem snad každého z nás. Starosti se stromečkem a pořádným šupinatým mackem k večeři jsou každoročním chlebem každé rodiny. Jako výjimce mi tohle problém nedělá, neboť máme stromek umělý a kapra nejíme. Naopak mi rok co rok dělá problém nákup dárků. Přestože rodinu znám jako své boty, vybrat jim vánoční dárky není nic jednoduchého. Všichni již všechno mají a sehnat něco, co by jim dělalo radost a užili to také více nežli výstavní kousek, je celkem těžké. Při představě, že budu trávit zase celý víkend běháním po obchodech a vystáváním nekonečných front, mi běhá mráz po zádech. Řekl jsem si… LETOS NE! Koupím dárečky přes internet a stihnu to ještě v listopadu.

Představa, že budu mít dárky bez stresu a to ještě než začne prosinec, byla tak vyzývající, že jsem se do toho pořádně obul. Udělal jsem si nejdříve takový malý seznam, abych v tom měl nějaký řád. Vypsal jsem si jména všech blízkých, na kterých mi v životě záleží, a pustil jsem se do takového malého brainstormingu. Střílel jsem tam nápady jeden za druhým a postupně vyškrtával blbosti. Doporučuji, u každé osoby přemýšlet, co má rád a co by se mu mohlo hodit. 

Vždy jsem nakupoval dárky na poslední chvíli a většinou jsem nesehnal vše, co jsem chtěl. Byl jsem nepoučitelný a pořád se obhajoval nedostatkem času. Nedoporučuji! Objednávat dárky 20. prosince je blbost a navíc vám to do Štědrého dne ani nedorazí. Letos to ale bude jiné, neboť je zatím listopad a přes internet se sežene snad vše, co vás napadne. Navíc, nákupem z internetu se dá hodně ušetřit… každý zná takové ty srovnávače zboží, kde najdete porovnání cen i desítek obchodů prodávající to samé zboží. Pořídit dárky výhodně není žádné umění a vychytat vánoční slevy zvládne opravdu každý. Našel jsem si na internetu stánku se slevovými kupóny, kde se opravdu dalo vybrat hodně levně. Možná se vám to zdá jako blbost, ale třicetiprocentní slevy byly lákavé a ve výsledků lze ušetřit i tisíce.

Byl jsem vážně překvapen celým systémem, na kterém aplikace běží. Stačí si najít požadovanou kategorii: oblečení, elektroniku, hračky nebo nábytek a pak už si jen vyberete slevu a patřičný obchod. Lidé, kteří to neznají, jsou schopni za dárky utratit majlant a to nepočítám ty, kteří si berou předvánoční půjčky. Přitom stačí tak málo a stejné dárečky seženete za pakatel.

Spolu s přítelkyní se snažíme žít zdravě a pravidelně sportovat. Dvakrát týdně chodíme do fitka a napadlo mne, že jí udělám radost. Našel jsem slevové kódy Kasa.cz, kde jsem do nákupního košíku sestavil menší fitness sadu pro ženy. Rodiče dostanou tradičně jako každý rok drogistickou kosmetiku a své nejmilejší jsem ještě koupil prádlo pro dospělé s parfémem. Pevně doufám, že jsem vybral správně a svým rozhodnutím je překvapím.loading...