Vánoce na půjčku nemusí být dobrý nápad

Vánoce na nás číhají rok od roku dříve. Sotva se vzpamatujeme ze zmatků začátku školního roku, začnou na nás z regálů obchodů vykukovat vánoční kolekce, stromky a ozdoby. Děti se začínají těšit a dospělým začíná předvánoční kolotoč nákupů a příprav.

Před Vánoci řeší mnoho lidí peníze

Z reklam na nás útočí nejrůznější varianty levnějších i dražších dárků, a máte pocit, že nikdy toho nemáme pro naše blízké nakoupeno dost. Významnou položkou je jídlo a pití, dekorace a stromeček. Mnoho lidí chce jet v zimě na dovolenou, zalyžovat si a odpočinout od všedního shonu někde na horách nebo naopak v teple. Kde na to vše vzít peníze? Pokud celý rok nešetříme nebo nemáme velmi dobrý plat, není kam sáhnout do rezerv. Pak jsou dvě možnosti, a to uskromnit se, nebo si půjčit.


Půjčku si dobře promyslete

Nabídek na vánoční rychlé půjčky bez registru je v předvánočním čase všude spoustu. Budí v nás dojem, že není nic jednoduššího, než si půjčit a peníze bez problémů vrátíme. Je to ale opravdu tak? Pokud si půjčku dobře nepromyslíme a nespočítáme naše možnosti, může se stát naším strašákem po mnoho dalších měsíců. Spolu s půjčenou částkou budete muset zaplatit i poplatek, který není nejmenší. Bankovní půjčky bývají výhodnější, ale mnohdy na ně lidé s finančními potížemi nedosáhnou, jelikož nemají dostatečnou bonitu. Jiná situace může nastat u podnikatelů, kteří podnikatelské úvěry většinou muset řešit nemusí.

Stále populárnější nebankovní produkty

Nabízejí se tedy nebankovní produkty, které vyhoví téměř každému, ale nebankovní půjčka vás bude stát ve výsledku mnohem více. Pokud byste ji nezvládli splatit, naskočí sankce, a půjčka se vám prodraží ještě více. Dostat se do kolotoče dluhů a půjček je velmi nemilé a bohužel se to stává každoročně mnoha lidem. Řešením pak může být konsolidace půjček, tedy jejich sloučení do jedné s výhodnějšími a přehlednějšími podmínkami. K tomuto kroku je ale lepší se vůbec nedostat.

Půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán

Jak to tedy s vánočními půjčkami je? Pokud víte, že peníze po vánocích mít budete a zvládnete svůj dluh splatit, po zralé úvaze může být dobrým řešením. Vhodné je se co nejvíce uskromnit a zaplatit jen nezbytně nutné věci, a příští rok už být rozumnější a šetřit včas. Samozřejmě nikdo nechce Vánoce dětem odepřít, ale zadlužení opravdu není nejlepší cesta. Pohlídejte si splatnost půjčky a zvolte prověřeného poskytovatele, abyste se nesetkali s lichvou. Existují poměrně výhodné půjčky bez doložení příjmů, které vyřídíte snadno a rychle. Nikdy si ale nepůjčujte, pokud nevíte, z čeho peníze splatíte.loading...