Vážíte 115 až 190 kg? Na Bahamách mají resort jen pro obézní

Obézní lidé to nemají v životě jednoduché. Je pravda, že z 90% případů si za to, že se vyžrali do takového extrému, mohou sami... Ale jsou to pořád lidé a není důvod, proč se jim posmívat a nějak je odlišovat od hubených.

Pokřikují na vás špekoune, tlustoprde nebo buřtě? Není to nic hezkého, čím si nadměrní lidé prochází. Někdo by to přirovnal k šikaně!

Denně jsou v depresi a mnoho z nich skončí s prášky na nočním stolku. Nezáleží přitom na tom, jak vypadají a jak nabrali desítky kilogramů, ale spíše na tom, že lidé dokáží být pořádně krutí a na běžných plážích se neváhají obéznější lidem posmívat.

Ať tomu věříte nebo ne, je to tak! Dnes, kdy veškerý cukr v cukrovinkách je nahrazen glukózo-fruktózovým cukrem (jen protože je levnější), je těžké si váhu ohlídat. A pak že si za svůj pupek mohou lidé sami... Zvlášť po třicítce, kdy se váš metabolismus zpomalí a měli byste omezit kalorický příjem.

Steven (37 stone) cheers as plus size model Holly Macgillivray (20.5 stone) gets to grips with paddle boarding

Jeden šikovný americký podnikatel James King proto na bahamském ostrově Eleuthera otevřel speciální dovolenkový resort, ve kterém najdou objemnější lidé vše, co jim na obyčejných dovolených chybí. Ano, je to ostrov pro tlusťochy.

Do resortu se přijela podívat britská televize ITV, která vytvořila dokument Club 18 to 30 Stone, což je v přepočtu od 115 do 190 kilogramů. P

okud vážíte přesně tolik, je letenka na tento ostrov vaším vysvobozením od lidé, které denně potkáváte, jak se na vás dívají skrz prsty.

https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2017/10/nintchdbpict000361429104.jpg?strip=all&w=960


V dokumentu je vidět, že turisté se shodují, že nesnášejí dovolené kvůli negativním zkušenostem, avšak na Bahamách jim žádné nehrozí.

Pravidlem číslo jedna je nesoudit jeden druhého, jak je v Česku běžné. Nepomlouvat lidi, a tak návštěvníkům nedělá problém ani navzdory svým objemnějším tělům shodit ze sebe oblečení a vydat se do bazénu či oceánu bez studu.

Celý resort je těmto lidem přizpůsoben a speciálně vybaven, aby obézním lidem maximálně ulehčil pobyt.

V postelích najdete ocelové podpůrné tyče a upravená jsou i křesla či záchody, aby s jejich velikostí neměli problémy návštěvníci jakýchkoli rozměrů.

Resort turistům nabízí i psychologickou podporu v podobě terapie, kde jim pomohou zapomenout na předsudky, se kterými se setkávají a raději se soustředit na spokojenou dovolenou.

Jako třešničkou na dortu je bufet, kde si každý den můžete neomezeně sníst tolik jídla, kolik zvládnete.

Majitel James dokonce otevřeně televizi přiznává, že by na celosvětové krizi obezity rád pořádně vydělal.loading...