Ve Francii mají neviditelnou silnici! Mizí 2x denně

Na světě je hodně krásných míst, kam byste se měli podívat. Žijeme jen jednou a jak naložíte se svým životem, je jen na vás!

Nedávno jsme publikovali článek 10 epických cest, které byste měli vidět, než zemřete! Pro velkou úspěšnost jsme se rozhodli napsat další zajímavost ze světa, kterou je silnice ve Francii, která mizí dvakrát denně pod mořskou hladinu.

Passage du Gois je historická cesta, která od roku 1701 spojuje francouzské pobřeží s ostrovem Noirmoutier.

Tuto zajímavou silnici dlouhou 4,3 km můžete během dne spatřit jen pouhých několik hodin. Passage du Gois můžeme spatřit při odlivu po dobu přibližně 3 hodin... jinak bývá zatopená.

Přestože se jedná hlavně o atrakci, která láká mnoho turistů, kteří si nenechají ujít tento lidmi vytvořený jedinečný skvost, lze na této cestě často potkat i automobily, které se sem vydávají na vlastní riziko.

feel-planet

drive2

drive2

Když to nestihnete, můžete vylézt před blížící se vodou na pilíře

Když už se někdo vydá na čtyřkilometrovou cestu a náhodou by ho překvapil příliv, může vylézt na záchranné pilíře, kde může počkat na odliv.

Cesta bývá do výšky zatopena kolem 1,5-4 metry mořské vody.Do roku 1970 se jednalo o jedinou spojku mezi pevninou a ostrůvkem.Dnes už je však poblíž dostaven most, který umožňuje neustálé spojení ostrova s okolním světem.

drive2

drive2

Cesta je místem, které slouží jako start či cíl při nejrůznějších událostech, jako je známá Tour de France.

Např. v roce 1999 na Passage du Gois vedla druhá část závodu a vzhledem k mokrému povrchu došlo k hromadnému pádu, který pořádně zamíchal pořadím. V roce 2011 pro změnu sloužila jako startovní bod světoznámého závodu.

Cesta je zajímavá i tím, že si při odlivu můžete snadno nasbírat skvělé francouzské mušle a poté je spořádat se sklenkou místního vína. Pokud budete mít cestu kolem, určitě si Passage du Gois nenechte ujít.

passage

passage-du-gois-2
loading...