Věděli jste to? Víte jak poznat šťavnatý a sladký meloun?

Tento týden nás zase čekají tropy! Znáte lepší a méně kalorické osvěžení, než je sladký meloun? Někdo mi navrhl ledovou tříšť nebo pravou točenou zmrzlinu, kterou seženete na každém kroku! Ale přibrat takto na váze teď v létě? Jsou tu melouny a kdo by je neměl rád, že?

Určitě po práci vyrazíte k vodě na opalovačku a co vám doma nesmí chybět? Meloun... většina Čechů je v letních obdobích jimi přímo posedlá. Obchody se předhánějí slevami a tak lze již koupit klidně za 10kč/kg!

Věděli jste, že ho lze vypěstovat i doma? Ovšem je to náročnější, než si myslíte... raději zamiřte do obchodu a vyberte si tam ten nejšťavnatější a nejsladší meloun, jaký tam mají... Jak to poznat? Řekli jsme si, že vás ukážeme pár triků, díky kterých poznáte ten pravý!Zdroj: twitter.com/hashtag

Prvním ukazatelem, kterého jste si určitě několikrát v obchodech všimli, je žlutá skvrna. Popravdě jsem se těmto melounům se žlutou skvrnou vyhýbal také. Je to v podstatě strana, kterou byl meloun otočený k půdě.

Zralé melouny mají tuto skvrnu vždy krémově-žlutou nebo dokonce oranžovo-žlutou. Nikdy ne bílou! To si určitě pro příště pamatujte...


Zkontrolujte "síťové skrvny"


Další zajímavostí jsou hnědé skvrny, které na první pohled nemusí vypadat lahodně a hodně lidí si je spojí s nějakou chorobou, která ukazuje na starý zkažený meloun.

Tyto hnědé, síťové skvrny poukazují na to, že meloun bude mít sladkou chuť.


I Meloun má své pohlaví!

To byste do nich neřekli že? Víte jak poznat plod samce nebo samičky?

Najdou se odborníci, kteří už ví, jak rozlišit meloun podle pohlaví. Meloun "samec" je větší a má podlouhlý tvar a je vodnatější. Často ho lidé upřednostňují, neboť si myslí, že je zralejší. Nemusí však tomu tak být.

Naopak chcete-li meloun šťavnatější, "samice" má tvar kulatý a sladkou chuť.


Dávejte pozor na velikost!

Zdroj: youtube.com/watch?v=vVl_s2mYqFo

Je to tak i přesto, že se často říká opak, ale u této situace opravdu na velikosti záleží. Ani nedomrdlý, ani přerostlý, sáhněte raději po zlaté střední cestě a kupte si průměrnou velikost melounu.


Zkontrolujte stonek

Zdroj: pexels.com/photo/watermelon-fruit-9548

Poslední věc, na kterou se můžete ještě zaměřit a poznáte to na první pohled je stonek. Pokud je vysušený, je to náznak toho, že meloun je dostatečně zralý.

Naopak zelený stonek může vypadat zdravěji, ale je to důsledek toho, že meloun byl uříznutý a sklizený příliš brzy... takže prostě nedozrál.loading...