Věděli jste, že bílé skvrny pod nehtem mohou znamenat nemoc?

Dbáte na své zdraví? Ruce používáme každý den a pokud o ně i pečujete, mohli jste si všimnout toho, jak vypadají.

Ono by stačilo si je umýt pokaždé, když jdete z toalety a mohli jste si všimnout bílých skvrn pod nehty. Věděli jste co znamenají? Podle nehtů lze poznat dokonce jaké vás trápí zdravotní problémy? Možná o nich ani nevíte...

Možná tomu nebudete chtít věřit, ale často nám tělo naznačuje, že s ním není něco v pořádku.

Ano je to tak, podle abnormálních příznaků, jako je jsou proužky nehtů nebo jejich struktura lze zjistit, s jakými možnými zdravotními problémy se trápíte. Těchto 5 příznaků vám možná napoví, že nejste v pořádku.

1. Roztřepené nehty
Mohou být příznakem onemocnění plic, jater, problémy s krevním oběhem nebo i HIV.

Zdroj: ba-ba

2. Horizontální proužky

Pak-li že jste zpozorovali na svých nehtech horizontální pruhy, může to signalizovat, že jste nedávno měli horečku.

Tyto proužky jsou běžné i u pacientů po chemoterapii. Může to být také příznakem nedostatku zinku nebo abnormální hladiny cukru v těle.

Zdroj: ba-ba

 

3. Ploché nehty

Jsou-li vaše nehty spíše plochého tvaru tak, že by se na nich udržela kapka vody, chybí vašemu tělu s největší pravděpodobností železo, případně to může značit nadbytku toxinů v těle.

Zdroj: ba-ba

4. Horizontální bílé proužky

Najdete-li na nehtech horizontální bílé proužky, jedná se většinou o problémy s ledvinami nebo játry. Se zdravím si raději nezahrávejte a pokud zpozorujete další zdravotní problémy, raději kontaktujte svého lékaře.

Zdroj: ba-ba

5. Bílé ploché nehty

Nejčastěji se vyskytují u pacientů trpící cukrovkou nebo při závažném onemocnění jater a virem HIV.

POZOR! Né vždy bílé ploché nehty musí něco značit! Později s rostoucím věkem jsou nehty světlejší a pokud tato změna není drastická, není třeba se ničeho obávat.

Zdroj: ba-ba

Tak jsme zase o něco chytřejší a je zajímavé, kolik se toho můžeme naučit při pouhém pohledu na nehty, nemyslíte? Pokud se bojíte, že jste našli nějaký příznak nemoci, nebojte se a poraďte se s lékařem. Někdy je lepší podchytit nemoc včas a jindy to nemusí značit vůbec nic.

Sdílejte tento zajímají článek s rodinou a přáteli - může jim pomoct!loading...