
Jsme s tím smíření, že zvířata i lidé umírají přirozenou smrtí. Když zvíře napadne člověka v sebeobraně, je utraceno.
Když člověk usmrtí zvíře ač neúmyslně, nijak se to neřeší.
Veterináři z asociace řekli, že 23. března viděli velmi špatně vypadající srnku v blízkosti buddhistického chrámu Todaiji, v Japonsku.
Přestože se slabou srnku snažili nakrmit, odmítala jíst. Následující den bohužel toto ubohé 17-leté zvíře zahynulo. Mělo pouze necelých 30 kilogramů.
Podle pitevní zprávy z Nara Deer Welfare Association srnka zemřela s téměř 4 kilogramy plastu v žaludku.

zdroj: twitter.com
Když veterináři provedli pitvu, nemohli uvěřit svým očím. Žaludek nebohé srnky byl úplně zaplněn. Nebyla v něm potrava, ale byl zanesený plasty! Byl celý plný pytlů na odpadky (polyetylénové pytle).
Hmotnost odpadu žaludku byla přesně 3,2 kilogramu. Ve zprávě se dále vysvětluje, že v případě, že se takové pytle nacházely v jejím žaludku, znemožňovaly trávení i přijímání nové potravy, a to nakonec vedlo k smrti.
突然ですが、これは何だと思いますか?これは死亡したシカの胃(第一胃)からでてきたビニール袋の塊です。重さは3.2キロもありました。
— 一般財団法人奈良の鹿愛護会 (@nara_aigokai) 28. března 2019
続きはスタッフブログ「奈良公園にゴミを捨てないで!」をご覧ください>> https://t.co/MlRLWbuiN5 #奈良の鹿愛護会 #donotlitter #naradeer pic.twitter.com/ExWekNyCE4
Nejsmutnější však je, že v následujících dnech našli pracovníci asociace dalších 8 mrtvých zvířat. 6 z nich mělo v žaludku opět mnoho plastů.
Největší z nich vážil až 4,3 kg. Asociace v závěru zprávy turistů prosí, aby zvířatům nenosili jídlo v zmíněných plastových pytlích. V mnoha případech totiž zkonzumují i samotné pytle nebo jídlo i s obalem.