Viděli jste je i v ložnici nebo kuchyni? Upozorňují na velký problém u vás doma: Takto je odstra

Možná ani nevíte, že je doma máte. Pouhým okem jste mohli tyto potvůrky bleskově zahlédnout v koupelně nebo na záchodě. Je řeč o rybenkách.

Zahlédli jste je? Tento hmyz je známkou špatné hygieny. Nicméně postačí udělat tuto věc a zmizí s nimi i vážný problém ve vaší domácnosti!

Tyto drobné zvířátka sice nejsou zdraví škodlivé, ani nepředstavují riziko pro vaši domácnost, avšak setkat jejich doma není ničím příjemným.

Nejčastěji je najdeme v koupelně – mají totiž rádi vlhkost. Pokud je však najdete i v jiných místnostech, mohou vás upozornit na poměrně velký problém.

Všechno nasvědčuje tomu, že máte vysokou vlhkost ve svém bytě! Rybenky jsou tvorové mající rádo vlhké a temné místa.

Jakmile se zbavíte vlhkosti, zmizí i tento drobný hmyz. Nicméně primárně se  zbavíte i dalších problémů – plísní, nezdravého ovzduší a dalších negativních důsledků zvýšené vlhkosti u vás doma.

Co udělat jako první?

Otravného hmyzu se zbavíte jen, když odstraníte z místnosti zdroje nadměrné vlhkosti. Květiny, sušící se mokré prádlo a nezapomínejte ani na vlhkost v peřinách.

Pokud jste je zahlédli v kuchyni, zvažte, zda-li by nebylo vhodné vařit se zapnutou digestoří. Výpary jsou velmi velkým zdrojem vlhkosti.

Důležité je také správně nainstalované těsnění kolem dřeu. Časem těsnění plesniví, špatně těsní a voda i bakterie protékají kolem. To poslední na co byste si měli dát pozor je větrání.

 

Pokud nezabere ani toto, dejte do místnosti lapače vlhkosti

Buďto jej seženete v každé drogerii, nebo si ho můžete vytvořit sami doma. Výborně se osvědčil chlorid vápenatý, který se ve formě vloček jednoduše nacpe do staré silonky, zavěsí do prostoru a pod něj se umístí miska s vodou na zachytávání vlhkosti.

Asi jednou za 1-2 týdny náplň vyměníme (podle vlhkosti, jaká je v bytě). Skvěle funguje také křemelina. Dejte ji do misky v prostoru a také ji nasypte tam, kde jste rybenky viděli. Křemelina je také starý, ověřený pohlcovač vlhkosti.


Lidem se osvědčila i hornina zvaná zeolit, která absorbuje vlhkost ve své struktuře. Lidem se také osvědčilo obyčejné grilovací uhlí. Dejte ho do nádoby, přikryjte a do víka udělejte díry. Když je uhlí vlhké, jednoduše vyměňte.
Doufáme, že vám tento článek pomůže a rybenek se zbavíte cobydup.loading...