VIDEO: Katastrofa! Bouřka na Mallorce odnesla veškerý písek z pláže

Bouřka na Mallorce napáchala neuvěřitelné škody!V pátek o tom informovala tisková agentura DPA. "Přes 50 procent naší pláže dlouhé 1,8 kilometru spláchli do moře," řekl Marcial Rodríguez z místního sdružení pro turismus v oblíbeném letovisku Cala Millor.

Několik pláží na východě španělského ostrova Mallorca minulý měsíc vážně zničila bouře Gloria - mnohé, včetně pláže Cala Millor. Přírodní katastrofa zapříčinila, že jsou bez písku nebo pokryté metrovou vrstvou mořských řas.

V pátek o tom informovala tisková agentura DPA. "Přes 50 procent naší pláže dlouhé 1,8 kilometru spláchli do moře," řekl Marcial Rodríguez z místního sdružení pro turismus v oblíbeném letovisku Cala Millor.

Bouře Gloria, která koncem ledna řádila tři dny, zničila i věže plavčíků a sanitární zařízení.


Prudký déšť ale i metr vysoké vlny. Tak lidé popisují děsivé dny, které způsobily materiální škody ve výši 11,2 milionu eur. Pláže patřící na Mallorce k městům Manacor, Son Servera, Felanitx, Capdepera, Sant Llorenc, Santanyí a Pollenca jsou prakticky bez písku. Dokážete si to představit?

Místní úřady nyní doufají v okamžitou pomoc od Madridu, aby mohli pláže obnovit ještě před začátkem nové turistické sezóny. Bude to dlouhý a finančně náročný proces. Na některých plážích v Son Servera zůstaly pouze skály. Renovace nebude jednoduchá, jiné pláže jsou třeba pokryty metrovou vrstvou chaluh, popsali situaci úřady.

Na zaplnění všech pláží jen ve městě Sant Llorenc bude potřeba navézt přes 3000 kubických metrů písku.loading...