VIDEO: Katedrála Notre-Dame se zřítila a hoří! Sledujte živý přenos

Internet je plný fotgrafií a autentickými záběry z mobilních zařízení! Je to pravda! V pařížské katedrále Notre-Dame hoří! Z proslulé katedrály v pondělí večer vyšlehly plameny a začal se valit bílý dým.

Katedrálu zasákl oheň zachvátil a pohltil celou střechu, dokonce se i zřítila úzká věž z 12. století. Před 20. hodinou se věž slavné katedrály zřítila. Hrozivou scénu zachytili svědci, natočili jej i na video. Podle mluvčího pařížské katedrály zachvátil požár celou budovu. "Nic nezůstane," uvedl mluvčí.


Je to smutná správa pro všechny! Francie poslední dobou prožívá opravdu špatné časy!

Přestože příčina požáru není známá, sociálními sítěmi se šíří informace, že by mohlo jít o teroristický útok. Podle médií by mohl požár souviset s rozsáhlou rekonstrukcí za v přepočtu 150 milionů korun, kterou katedrála procházela.

S odvoláním na hasiče to uvedla také agentura AFP. Policie zatím požár vyšetřuje jako nehodu. Požár by se měl obejít bez obětí a bez zraněných.

Zdroj: Twitter.com

Agentura Reuters informovala, že lidé v okolí katedrály byly evakuováni. Na místě zasahují desítky hasičů, kteří se snaží požár uhasit.

Přes jejich snahu se bohužel plameny nepodařilo dostat pod kontrolu a oheň, který pohltil celou střechu pomalu postupuje dále.

Střecha se mezitím zřítila. Podle svědků zasáhl požár i ikonické věže v průčelí katedrály.loading...