VIDEO: Policie jela v levém pruhu s otevřenými dvěřmi! Prý je to OK

Na internetu se objevilo video, které zaujalo celé Česko. Řidič natočil policejní dodávku na dálnici D1 u Jihlavy. Něco však nebylo v pořádku a tak se s videem pochlubil na svém Youtube kanálu.

Řidič, který tříminutové video natočil, má pocit, že si policisté dělají co chtějí a nerespektují pravidla silničního provozu.

Bez jakéhokoliv důvodu si jedou v levém jízdním pruhu na dálnici D1 ve směru na Prahu a aby toho nebylo málo, měli otevřené zadní dveře.

Dodávka Policie ČR se přeřadila do levého pruhu, kvůli čemuž musel řidič bíle Audi...jedoucí před autorem videa šlápnout na brzdy a zpomalit.

"Policie sama jezdí bezdůvodně v levém pruhu a dokonce si vynucuje zařazení do něj. Následně jej blokuje a neumožní předjetí. Nakonec se rozhodla zastavit onu Octavii, která jela za ní. Proč ji vlastně chtěla zastavit? Čeho se vlastně její řidič dopustil? Přivítám vaše názory v komentářích,"

..napsal autor pod své videa na YouTube.com


Zpravodajský server Tn.cz dokonce vyzval dopravního experta který upozornil na několik případů, kdy policisté porušili předpisy.

1. na začátku videa při přejíždění do levého pruhu donutili bílé Audi, které v pruhu jelo, přibrzdit.

§12, odstavce 5..."při přejíždění z pruhu do pruhu nesmí řidič ohrozit ani omezit řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí."

2. §12 odstavec 1... "v levém pruhu mimo obec smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování". Dopravní expert Jedlička napočítal nejméně šest případů, kdy se policejní dodávka po předjetí měla přeřadit do pravého pruhu.

Zdroj: Tn.czloading...