Víte co najdete za měsíc na krabičkách CIGARET?

Psali jsme už o tom kdysi dávno a nikdo tomu moc věřit nechtěl. Senát ve středu podpořil zavedené hrůzostrašných obrázků na krabičkách cigaret, který by měli kuřáky odpudit nebo jim alespoň znechutit své zlozvyky.

Obrázkové výstrahy na škodlivost kouření se objeví na krabičkách již 20. května. Tyto obrázky budou muset zabírat nejméně 65% obalu. Budete si dál kupovat cigarety nebo přestanete kouřit?

42 obrázků, které se stanou brzy hojně diskutovaným tématem, již uveřejnilo ministerstvo zemědělství kdysi dávno. Obrázky jsou rozděleny do 3 kategorií a každá z nich bude viditelná pouhý rok. Standardní krabičky se budou moci doprodávat pouze do léta, pokud chcete.... máte poslední šanci si udělat zásoby.

Norma zasáhne mimo cigarety také označování potravin českými logy a sjednotí způsob o původu nebalených potravin. Reklamy na doplňky stravy se budou moci vysílat pouze v nočních hodinách


Zdroj: Ministerstvo zemědělství
No ne, a jaká názor na nové označování cigaret máte vy? Přestanete kouřit, začnete balit doma vypěstovaný tabák, nebo se vás to vůbec netýká?

http://www.kurakova-plice.cz/koureni_cigaret/images/stories/krabicky-od-cigaret-fotky-fotografie-2016/varovne-fotografie-na-krabickach-od-cigaret-0.jpg


loading...