Víte jak se používá zubní nit? Možná budete překvapeni

Vyjádření předního zubaře může mnoha zaskočit. Podle jeho slov je čištění mezizubních prostor za pomoci dentální nitě často ztráta času.

Pokud nevíte, jak s nití zacházet, raději to ani nerobte. Dentista a profesor na Newcastle University Robin Seymour se pro deník DailyMail vyjádřil, že pokud dentální nit nepoužíváme správně, může nám více ublížit než pomoci.

Podle jeho slov bychom měli přesně vědět, jak nit používat. To však vyžaduje zručnost.

Dentální nit je určena pouze k čištění předních zubů

"Ne každý ví jak zubní nit používat. I my učíme klienty, jak ji správně používat. Co je ale důležité, třeba si uvědomit, že nit je určena k čištění zubů frontálních, čili od pravého očního zubu k levému, což představuje šest předních zubů v horní i dolní čelisti," řekla specializovaná dentální hygienistka Eva Jarábková.

Podle dentální hygienistky bychom si ostatní mezizubní prostory měly čistit mezizubním kartáčkem. Nesprávnou manipulací si můžeme i ublížit.

"Nesprávným používáním nitě si samozřejmě dáseň můžete poranit, ale ne každé krvácení je způsobeno poraněním," dodala dentální hygienička.

Proto stále platí staré známé, že při jakýchkoliv problémech je nutné navštívit svého stomatologa či dentální hygienistku.loading...