Voda v Praze není pitná! 100 lidí už dostalo průjem

Voda z kohoutku, kterou v Praze pijete není pitná. V pražských Dejvicích v oblasti Vítězného náměstí (Praha 6) není pitná voda. Lidí, kteří trpí průjmovým onemocněním stále přibývá!

Město i hygienická stanice varovali občany, aby následujících dnech raději vodu z místního vodovodu nepili. Lidé se začali kupovat balenou vodu. Bojí se totiž, aby netrávili celý den prosezený na toaletě.

„Upozorňujeme občany bydlící v okolí Vítězného náměstí, aby při pití a přípravě stravy přednostně využívali balenou vodu. Důvodem je dosud neobjasněný výskyt průjmových onemocnění v této oblasti,” uvedli hygienici na svých webových stránkách.

Proč byla voda špatná a jak se do ní bakterie dostali zatím není jasné. Pravděpodobně nebude možné pít vodu z kohoutku ještě pár dní. Pražské vodovody, kteří vodní rozvody spravují, již zajistili náhradní pitnou vodu. Zásobují občany cesternami.

Lidé kteří vodu vypili mají lehké zdravotní potíže. Podle serveru novinky.cz trpí v současností více než 100 obyvatel průjmovým onemocněním.

zdroj: novinky.czloading...