Vrhla se do hořícího lesa a riskovala život, jen aby zachránila umírající koalu

Požár v Austrálii komplikuje život nejen lidem, ale i zvířatům. Ty však často svůj boj o život prohrávají. Naštěstí toto není tentýž případ.

Nestihnou, nebo nemají sil ujít před postupujícími plameny. Někteří lidé si uvědomují jejich bezmoc a snaží se jim pomoci i za cenu svých zranění.

Důkazem toho je i tato žena - hrdinka z Port Macquarie z Jižního Walesu, která se rozběhl napříč plamenům. Málo kdo by udělal něco podobného! Prostě sebrala odvahu, svléká si tričko a zabalila do něj malou koalu.

Nepřemýšlela a instinktivně koalu rychle polila vodou, jelikož měla po těle rozsáhlé popáleniny. Zraněné zvíře později odvezla do specializované nemocnice, kde mu podali adekvátní pomoc.

Ředitelka nemocnice pro koaly v Port Macquarie Sue Ashton uvedla, že požár v blízkosti jezera Innes jižně od Port Macquarie zasáhl velmi prosperující oblast hnízdiště koal se stovkami těchto zvířat.

Desítky těchto zvířat v plamenech bohužel uhořelo. Ještě stále nedokáží odhadnout, jaké následky bude mít požár pro populaci koal v tomto regionu.

Slabší povahy rozhodně video nepouštějte :(


zdroj: ladbible.comloading...