Výbuch v Kralupech nad Vltavou! Chemička zabila šest lidí

K velkému výbuchu plynu došlo dnes v odpoledních hodinách v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou. Zemřelo minimálně šest lidí.

Výbuch, který se nedal očekávat zavinil smrt 6 lidí a řada dalších je zraněná. V Praze se počítalo s příjmem velkého počtu pacientů, proto Vinohradská nemocnice aktivovala traumaplán. Ten byl po 1,5 hod. odvolán.

„Z místa mám zatím hlášeno šest mrtvých a těžce zraněné,“ uvedla pro ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Na místo dorazila ihned kromě kromě záchranářů a hasičů také policie. Kdo nebo co výbuch zavinilo bude nyní zjišťovat. V chemičce to vypadalo jako ze dne nezávislosti a musela dokonce zasahovat i záchranářská služba s vrtulníky z Prahy a Liberce.

Záchranáři z vrtulníku stihli na místě nehody ošetřit 42letého muže. Ten podle ČTK utrpěl popáleniny hlavy a byl převezen do Vinohradské nemocnice.

Krátce před 12 hodinou mělo na místě vybuchnout ještě zbytkové palivo v jedné z nádrží.

Jednotky Integrovaného záchranného systému však tuto informaci zatím nepotvrdily.

"Jedna ze zraněných osob má popáleniny druhého stupně na 10 % těla, druhá utrpěla devastující poranění obličeje." sdělila mluvčí hasičů Petra Effenbergerová

Podle Kerekové by se mělo jednat o areál firmy Synthos, která vyrábí emulzní kaučuky a zpěňovatelný polystyren. Není to poprvé, co zde došlo k výbuch. V roce 2015 se tam zranili dva lidé.

Obyvatelé se nemusejí obávat o svůj život. „Zatím je oblast uzavřena, protože tu zasahují záchranáři. Při čištění nějaké prázdné nádrže došlo k výbuchu,“ popsal pro starosta Petr Holeček.

K incidentu došlo daleko od města, proto městu nebezpečí nehrozí a lidé z okolí nejsou omezeni.loading...