Vyčistili jste si letos klimatizaci? Zvládnete to i sami

Minimálně jednou za rok byste si měli nechat vyčistit klimatizaci v autě. Zvlášť v období koronavirové! Udělali jste to letos? Nemusíte ani do servisu, zvládnete to sami doma.

Udělejte něco pro své zdraví! Komu by se líbilo vdechovat bakterie a plísně! Začínají pořádná vedra a ruku na srdce, zda-li jste již klimatizaci v autě zapnuli.

Stalo se vám někdy, že jste cítili neidentifikovaný zápach nebo zatuchlinu? Klimatizace vám nechladí jako za mlada? V zanesené klimatizaci se tvoří vlhké prostředí a množí neduhy. To jsou první příznaky přemnožených bakterií a plísní na filtru či v chladícím zařízení. Nemusíte však ihned do servisu, kde by vám auto vydesinfikovali profesionálové - například ozonem. Za cca 300 korun po dobu 2 hodiny.

KLIMA SPREJ koupíte v každé prodejně s autodíly

Údržba klimatizace je jedna z věcí, kterou plno lidí zanedbává. Takže jak na to?

Někdy ho koupíte v Kauflandu nebo v Lidlu v akci, jindy za něj dáte kolem 100 Kč v autodílech. Jednoduchý desinfekční sprej pro čištění klimatizace. Stačí nastříkat v interiéru, nechat běžet klimatizaci na plný výkon vnitřního okruhu a po 15 minutách je hotovo.

Ovšem nikde není zaručeno, že se bakterií a hub zbavíte na 100%. Ale na domácí počištění to stačit bude. Předejdete tak nachlazení a nemocem způsobeným právě přemnoženými bakteriemi v klimatizaci.loading...