Zdroj: instagram.com/avantgeek
29.12.2017 by Rudolf Hasák

Vyhazovat balící papír? Ani omylem! Olivia z něho tvoří krásné šaty

móda, šaty, umění, vánoce, obal, vánoční papír, krása, ženy, Olivie Maers

Jakou práci nám dá dáreček pro své blízké zabalit že? Dotyčný to stejně na Štědrý den vezme a roztrhne jako nic a odhodí na kopičku, kterou většina lidí pošle rovnou do kotle.

Přestože je rozbalování dárku pro mnoho lidí a především dětí nejlepším dnem roku, mnohdy drahý a krásný balící papír končí po pár minutách překvapení v čudu.

To není ale případ Olivie Maers, která si letos řekla, že ani jeden útržek neskončí v odpadcích tak rychle jako loni.

Umělkyně ze Severní Karolíny se již delší dobu věnuje tvorbě kostýmů. Na sociálních sítích vystupuje jako avantgeek, a právě pod tímto jménem se momentálně dostala do pozornosti hned několika velkých médií.

Povznesla mezi lidi krásnou myšlenku a ukázala že balící papír nemusí putovat do smetí, protože se z něj dá vyrobit ještě mnoho pěkných věcí. Například šaty.

Myslíte si že jsme spadli z višně? Šaty z papírového papíru a ještě z rozbaleného dárku? Přesně tak, máme na mysli ty šaty, které si dokonce může obléci i človek.

https://buzzanything.com/wp-content/uploads/tumblr_p1nsgtEoSI1qzfsnio3_500.jpg

Není to poprvé! S touto myšlenkou přišla Olivia už v prosinci 2013. Už v té době se její první návrh z papíru stal virálním a za něj vysloužila stovky komentářů a mnoho lajků.

To jí potěšilo a ukázalo, že směr, kterým se vydala, má smysl a je tím správným, kterým by se měla zaobírat.

Přestože jsou ekologické šaty krásné, mají jednu nevýhodu! Jsou aktuální pouze o Vánocích a nemůže se svému koníčku věnovat celoročně.

image


"Stále mě něco inspiruje k tomu, abych vytvářela nekonvenční designy nebo šaty z recyklovaného materiálu," napsala o svých dílech.

Každé šaty se skládají z použitého balicího papíru, stužek a třpytek. Umělkyně nezačala u vánočních dárečků! Již dříve vytvořila šaty z jiných materiálů, které by jinak putovaly přímo do koše.

Dříve vytvořila také šaty, na které padlo více než 200 obalů od nápoje. Se sbíráním jí pomohli přátelé i rodina.Komentáře