Vyhazovat balící papír? Ani omylem! Olivia z něho tvoří krásné šaty

Jakou práci nám dá dáreček pro své blízké zabalit že? Dotyčný to stejně na Štědrý den vezme a roztrhne jako nic a odhodí na kopičku, kterou většina lidí pošle rovnou do kotle.

Přestože je rozbalování dárku pro mnoho lidí a především dětí nejlepším dnem roku, mnohdy drahý a krásný balící papír končí po pár minutách překvapení v čudu.

To není ale případ Olivie Maers, která si letos řekla, že ani jeden útržek neskončí v odpadcích tak rychle jako loni.

Umělkyně ze Severní Karolíny se již delší dobu věnuje tvorbě kostýmů. Na sociálních sítích vystupuje jako avantgeek, a právě pod tímto jménem se momentálně dostala do pozornosti hned několika velkých médií.

Povznesla mezi lidi krásnou myšlenku a ukázala že balící papír nemusí putovat do smetí, protože se z něj dá vyrobit ještě mnoho pěkných věcí. Například šaty.

Myslíte si že jsme spadli z višně? Šaty z papírového papíru a ještě z rozbaleného dárku? Přesně tak, máme na mysli ty šaty, které si dokonce může obléci i človek.

https://buzzanything.com/wp-content/uploads/tumblr_p1nsgtEoSI1qzfsnio3_500.jpg

Není to poprvé! S touto myšlenkou přišla Olivia už v prosinci 2013. Už v té době se její první návrh z papíru stal virálním a za něj vysloužila stovky komentářů a mnoho lajků.

To jí potěšilo a ukázalo, že směr, kterým se vydala, má smysl a je tím správným, kterým by se měla zaobírat.

Přestože jsou ekologické šaty krásné, mají jednu nevýhodu! Jsou aktuální pouze o Vánocích a nemůže se svému koníčku věnovat celoročně.

image


"Stále mě něco inspiruje k tomu, abych vytvářela nekonvenční designy nebo šaty z recyklovaného materiálu," napsala o svých dílech.

Každé šaty se skládají z použitého balicího papíru, stužek a třpytek. Umělkyně nezačala u vánočních dárečků! Již dříve vytvořila šaty z jiných materiálů, které by jinak putovaly přímo do koše.

Dříve vytvořila také šaty, na které padlo více než 200 obalů od nápoje. Se sbíráním jí pomohli přátelé i rodina.loading...