Výzkum prokázal, že lidé s rychlejší chůzí se dožijí vyššího věku

Upozorňují vás známí, že chodíte příliš rychle? Pošlete je do háje, neboť podle nového výzkumu se dožijete vyššího věku než oni a dokonce je to zdraví prospěšné!

Vědecký tým z Duke University ve Spojených státech zkoumal, zda rychlost chůze může vypovídat o celkovém stavu našeho zdraví. Říká se často, že pohyb prospívá našemu zdraví... ale sport prý vede k trvalé invaliditě. Něco na tom možná bude, přeci jen sportovci nechodí do důchodu ve 40 letech pro nic za nic. Výsledky výzkumu byly víc než překvapivé.

Zajímavý výzkum, jehož výsledky byly publikovány na serveru Psychology Today, zkoumal celkem 938 dospělých a dětských respondentů. Podle závěrečných dat, mají lidé s rychlejší chůzí větší pravděpodobnost, že budou zdraví a že se dožijí vyššího věku!

Vědecký výzkum zkoumal, zda rychlost chůze může naznačit stav zdraví a odhalit prognózy do budoucna. Psychologové předem předpokládali, že pomalejší chůze ve středním věku je znakem předčasného stárnutí mozku a jeho horšího fungování.  Předpoklady psychologům vyšly.

Po změření rychlosti chůze a neurologických testech se ukázalo, že lidé s pomalejší chůzí projevovali znaky horšího neurologického výkonu. Pomalejší chodci měli rovněž horší paměť, než jejich rychlejší kolegové!

Podle psychologů je tedy rychlost chůze dobrým znamením, zda se někomu žije dobře, či nikoli. Přestože pohyb prospívá kardiovaskulárnímu systému, se sportem to raději nepřehánějte. Co si o těchto zajímavých výsledcích myslíte vy?

  Zdroj: MSN.COMloading...