Youtuber Jirka Král vybral 732 911 Kč pro Masarykův onkologický ústav v 11 hodin dlouhém streamu

Většinou, pokud nevyhazují autobusy do vzduchu či netropí jiné výtržnosti, tak nemám takzvané Youtubery rád. Jirka Král ale udělal něco obdivuhodného, co stojí za zmínku.

Jakmile slyším slovo Youtuber, vybaví se mi děcko sedící v pokojíčku u počítače hrající počítačové hry, přitom se nahrává na video a něco si u toho tiše mumlá, aby ho náhodou máma neslyšela.

Jako plnohodnotnou profesi to rozhodně neberu, i když si mnozí vydělají více peněz než jí. Prostě pokud obsah jejich videí nenabízí něco pro svět přínosného (viz vědecké kladivo), přijde mi sledování těchto videí jako ztráta času.

Jirka Král (27) navázal na předchozí dva roky a rozhodl se uspořádat 11 hodin dlouhý livestream, jehož cílem bylo vybrat pro Masarykův onkologický ústav v Brně 500 000 korun.

Už minulý rok  při stejné akci vybral 435 000 a rok předtím 300 000 korun. Ve svém aktuálním streamu však překonal stanovenou hranici a nakonec se mu podařilo vybrat neuvěřitelných 732 911 korun.

Jirka král tehdy v reality show Farma... zdroj: show-farma.cz

Ano, mohl si udělat jen tak víkendový živí přenos se svými fanoušky a peníze utratit za dovolenou, ale on peníze prostě daruje na dobrou věc...onkologickému ústavu. Kromě Jirky Krále jsme tak mohli vidět třeba Goga, Selassieho nebo Shopaholic Nicol, kteří si s ním zahráli tituly jako PUBG, GTA V, The Sims 4 nebo Minecraft.


Klobou dolů, protože ji vidět, že dnešní mládež nakonec nebude tak zkažená, jak jsme si mysleli.loading...