Z Titanicu toho dnes moc nezbylo! Nové VIDEO ukazují jeho postupný rozpad

Titanic se potopil již před stoletím a z trosek lodi toho moc nezbylo! Víceméně je rozpad rychlejší, než se čekalo. Nové srpnové záběry Titanicu podle odborníků hovoří jasnými slovy.

Jak napsal server The Guardian, vrak lodi je zničen mořskou solí, bakteriemi požírajícími kov či silnými proudy oceánu.

Životnosti Titanicu se sice připisovalo více let, ale s ohledem na nové záběry se slavná loď pravděpodobně rozloží již do roku 2030.

Jedna z nejznámějších lodí... Titanic, se potopil v roce 1912 a během katastrofy zahynulo cca 1 500 - 2 200 obětí.

Zbylé kousky Titanicu, se nachází přibližně 4 000 metrů pod hladinou moře, jsou již zcela zničeny. Z můstku kapitána například nezbylo vůbec nic!


V místě potopení měla společnost Atlantic Productions natáčet nový dokument. Proto se za troskami lodi nedávno vypravila společnost Caladan Oceanis, která nejen že měla začít pracovat na filmu, ale měla i ukázat lidem aktuální stav Titanicu.... u toho také skončila. Moc z lodi nezbylo :(

https://cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/190822114005-01-titanic-2019-exlarge-169.jpg

„Nejzajímavějším aspektem bylo vidět, jak je Titanic konzumován oceánem a jak se vrací do své elementární podoby a zároveň poskytuje útočiště pro pozoruhodné množství rozmanitých zvířat,“ cituje vyjádření prezidenta Triton Submarines Patricka Laheye CNN.

Zdroj: cnn.com, theguardian.comloading...