Zabila jí práce! Žena měla za měsíc 159 hodin přesčasů

Japonská veřejnoprávní televize NHK odhalila po několika letech, jak zemřela jejich zaměstnankyně. O záhadné smrti se psalo už v roce 2013.  Ve věku pouhých 31 let zemřela na selhání srdce.

Také milujete svoji práci, že byste tam nejradši byli celý den? Miwu Sadovou doslova práce zabila. Před svou smrtí odpracovala 159 hodin přesčasů a za celý měsíc nebyla v práci jen 2 dny.

Je to už dávno, co záhadně zemřela japonská reportérka. Zaměstnavatel japonské veřejnoprávní televize NHK příčinu úmrtí Miwy Sadové zveřejnil až tento týden. Přiznal, že žena se doslova upracovala k smrti.

Před svou smrtí odpracovala 159 hodin a 37 minut přesčasů. Její srdce vypovědělo funkčnost v 31 letech... to je hrozné. V Japonsku mají pro smrt z přepracování dokonce speciální výraz - karóši. Miwa totiž zdaleka nebyla prvním člověkem, koho takto smutný osud postihl.

miwa sado

zdroj: ANN News/YouTube

Že to v práci nezvládá, věděli její přátelé ze sociální sítě. Před svou smrtí psala na Facebook, že je naprosto psychicky i fyzicky vyčerpaná a chce zemřít.

Úmrtí jednatřicetileté Miwy zřejmě spustí debatu, jak tento velký problém řešit. Vláda kupříkladu chce omezit maximální počet přesčasů na 100 hodin měsíčně a trestat firmy, které zaměstnancům umožní tuto hranici překročit.

V roce 2015 se stal podobný případ, kdy pětadvacetiletá Matsuri Takahašiová spáchala sebevraždu, ke které jí dohnal stres v práci a přepracování. Před svou smrtí měla Takahašiová odpracovat 100 hodin přesčasů.

Také máte občas pocit, že v práci trávíte celé mládí, že nevidíte vyrůstat své děti? Zvažte, že opravdu toto pracovní místo je to pravé, kde byste chtěli zůstat až do důchodu :)


loading...