Zachránili mu ruku tím, že mu ji přišili k noze

Lékaři z Číny provedli velmi těžkou ojedinělou operaci. Muž si usekl při nehodě v práci ruku. Jak mu ji ale lékaři zachránili? To vás bude šokovat. Dnes už na operovaném místě dokáže hýbat prsty.

Zhou pracoval v továrně, kde si při výkonu pracovní náplně usekl zápěstí na ruce. Jeho první myšlenky vedli k protéze, sdělil médiím. Doktor Tang Juyu, zabývající se mikrochirurgií, se rozhodl o neobvyklou operaci, která jako jediná mohla poškozenému ruku zachránit. Byl to velký risk a krok do neznám, ale světe div se.

Zhou měl ruku v takovém stavu, že ji lékaři nebyly schopni přišít zpět. Nejdříve museli počkat, až se nervy a šlachy zregenerují. Východisko bylo jen jediné! Přišít pacientovi ruku k noze, kde by tělo bylo schopno část ruky vyživovat. Za měsíc byla ruka zregenerovaná a připravena na opětovné přišití na své místo.

Operace trvala neuvěřitelných 10 hodin a byla překvapivě úspěšná. Zhou už dnes dokáže pohnout prsty, což je velikánský pokrok. Ještě ho čekají nekonečné rehabilitace a několik vyšetření, než bude moct používat ruku na plno.

zdroj: viralthread.com
surg.jpgloading...