Zdroj: autor: Somicom
18.06.2015 by Dominik Hartmann

Závisláci na mobilu se dočkali speciálního pruhu!

Antverpy, chatování, mobil, Washington

V centru belgických Antverp se dočkali speciálně vyznačené cesty pro závisláky na mobilu. Není to ovšem prvotní myšlenka na světě. Speciálně vyznačené pruhy už najdeme ve Washingtonu a čínském městě  Čchung-čching.

Většinu lidí by napadlo, že je to vyznačená cesta pro autobusy, ovšem je to pro ty, kteří jsou neschopní odtrhnout se od svého miláčka a blokovat provoz. Tento vyhrazený prostor se jmenuje Text walking lane a nejnovější cesta byla stvořena v belgických Antverpách, jenž vytvořil obchod s mobilními telefony Mlab.  


Podle statistik se na světě nachází asi  7,5 miliard telefonů, což je odhadem asi o 300 tisíc víc, jak samotných lidí na naší planetě. Britský deník Guardian podotýká, že za posledních deset let došlo v USA k 2000 zraněním způsobeným nepozorností díky mobilnímu zařízení.

Otázkou zůstává, zdali se dočkáme v České republice téhle bizardnosti taky. Bylo by to možná zajímavé spestření, ovšem mám obavy, že v dnešním světě je mobilní telefon takový fenomén, že se za 10 let dočkáme pouze cest pro chodce s telefonem.

Komentáře