Zemřel Václav Postránecký (75). Poslední dny trávil na přístrojích

Václav Postránecký (†75), legendární herec, kterého jste mohli vidět několikrát v televizi a naposledy v seriálu Krejzovi, odešel do hereckého nebe.

Se zákeřnou rakovinou bojoval do poslední chvíle. Bohužel prohrál a 7. května ve 22:40 zemřel v obklopení své rodiny. O smutné zprávě informoval server Blesk.cz. 

Onkologické onemocnění, kvůli kterému byl opakovaně hospitalizován, nad jeho silou vůle, s níž chtěl žít a dál pracovat, zvítězilo.

Václav trávil poslední okamžiky v nemocnici, ovšem podle informací Blesku byl zhruba před deseti dny odpojen od přístrojů a propuštěn domů.

Herec tak mohl poslední chvíle trávit s rodinou. Postránecký naposledy vydechl v úterý 7. května ve 22:40 a jeho nejbližší byli v té chvíli s ním a drželi ho za ruku.


To, že jeho zdravotní stav není dobrý, oznámil už v červnu 2018. Kvůli nemoci musel dokonce podstoupit operaci dutiny břišní. To, že se uzdraví, věřil až do konce života.

Přes silné bolesti a odhodlání točil seriál Krejzovi, který momentálně běží na obrazovkách televize Prima. Nechtěl se šetřit ani na jevišti Národního divadla, kde ho posléze vystřídali kolegové.

Musel totiž začít docházet na chemoterapii. Do posledního dechu mu stála po boku jeho žena. V srdcích diváků zůstane Václav Postránecký navždy. Zapsal se do nich neuvěřitelným množstvím skvělých rolí.

Diváci všech generací Postráneckého milovali. Zpráva o smrti Václava Postráneckého nezasáhla jen diváky, kteří ho milovali, ale i jeho herecké kolegy. Například s Jiřinou Bohdalovou si byl Václav blízký a jeho skon ji dle jejích slov velmi zasáhl.

Největší ztrátu však prodělala jeho žena Helena, která po jeho boku stále více než 50 let. Do poslední chvíle doufala, že se její milovaný muž uzdraví. 

Zdroj: novinky.czloading...