Zdroj: informoverload.com
05.03.2015 by Rudolf Hasák

Ženě se narodila nerozdělitelná miminka! Jak probíhá oddělení?

porod, žena, siamské vojče, oprace

Siamská dvojčata se narodila ženě v Saúdské Arábii ve městě Rijád! Celá operace trvala neuvěřitelných 9 hodin. Tým chirurgů v čele s ministrem zdravotnictví Dr. Abdullah Al-Rabeeahem očekávají, že po hladkém průběhu zákroku se miminka brzy zotaví.

Rodiče své děti pojmenovali až po operaci, neboť při tak komplikovaném zákroku nedoufali... že se narodí živá. Děti nesou jména Abdulrahman a Abdullah. Brutální že? 

Lékaři během pravidelných kontrol zjistili, že děti sdílí společné střeva. To značně zkomplikovalo porod a tak rodina z Jemenské republiky musela být převezena do nemocnice v Rijádu letecky! 

Tisková mluvčí nemocnice médiím sdělila, že specializovaní doktoři museli rozdělit střeva, pánevní kost a močové ústrojí. S tím lékaři nepočítali. Porod se zkomplikoval a byl naplánován na 9 stádií, které celkově probíhali 9 hodin.

Nikdo nevěděl jestli se operace povede. Lékaři dávali rodičům 60-70% šanci, že se jejich děti povede oddělit bez komplikací, které by je ohrožovali na životě. Povedlo se.

Nyní jsou děti po operaci na jednotce intenzivní péče.  Vše vypadá dobře! Držíme palce a přejeme brzké uzdravení :)


Yemeni Siamese Twins Successfully Separated

Yemeni Siamese Twins Successfully Separated

Yemeni Siamese Twins Successfully Separated

Yemeni Siamese Twins Successfully Separated

BABY_H

Komentáře