Zima bude krutá! Proč právě dřevěné pelety?

Slyšeli jste už o moderním a ekologickým topným palivem dřevěných peletách? Je to perspektivní palivo, které se už běžně používá v domácnostech a průmyslových zdrojích tepla. Spalování paliva probíhá ve specializovaných kotlech, které se chlubí vysokou účinností a dosahuje běžně až 90%. Oproti černému a hnědému uhlí mají lepší výhřevnost a nejsou náročné na skladování. Jednoduše se jedná o palivo budoucnosti, které má jenom samé výhody.

Jak se pelety vyrábí?

Dřevěné pelety vznikají takzvanou peletizací. Jde o lisování vstupního materiálu (dub, buk a borovice) na tvarovacích lisech. Na výrobu pelet se používají převážně odřezky, zbytky dřeva, a to včetně kůry. Lisovány jsou do malých válečků od 6 do 20 mm a délce 45mm. Proto je manipulace a skladování jednodušší, než si myslíte. Zajímá vás, jak drží pohromadě? Jak už jsme psali výše, je to ekologické palivo. Nehledejte žádnou záludnou chemii ani pojiva, která by držela pelety pohromadě. O soudružnost se stará vysoký tlak při výrobě. Není to úžasné?

Proč topit peletami?

Topit dřevěnými peletami je stejně luxusní, jako vytápět dům elektrickým a plynovým kotlem. Ovšem pelety jsou výrazně kvalitnější cenově pohodlnější.

Dřevěné pelety z kvalitního dřeva vám nevyprodukují tolik popela jako při použití jiného paliva. Stačí, když popelnici navštívíte jednou po několika dnech!

Při výrobě pelet nejsou použity žádné chemické látky podporující spalování nebo soudružnost materiálu. Jde o šetrné ekologické palivo, které prostě musíte mít.

Objednejte si pelety Optimtop s dopravou zdarma!

Nemusíte nikam jezdit! Ušetřete čas a peníze, protože právě specializovaný obchod Optimtop vám pelety doveze až domů a nezaplatíte za dopravu ani korunu. Rozvoz platí pouze na území České Republiky, a to už od nákupu jedné pelety. Zima bude krutá a pořádná zásoba je povinností.loading...