Znáte zdravou výživu pro vašeho pejska???

Předpokládám, že máte doma pejska, nebo chystáte nějakého právě pořídit, když jste právě začali číst tento článek. Víte čím čtyřnohého domácího mazlíčka krmit? Jako správný páníček byste to měli vědět! Starat se o pejska není nic jednoduchého, a proto jsme vám přinesli několik rad o stravě, které se vám budou určitě hodit.

Jak dobře víte, nebo právě zjišťujete, kvalitní výživa je pro psa velmi důležitá. Je vědecky dokázáno, že kvalitní strava má vliv na délku psího života, a né jenom to! Kvalitní žrádlo s dostatkem vitamínů a živin pomůže předejít případné zdravotní problémy a nemoci. Dejte si také pozor na nekvalitní podezřelé žrádlo, které může mít negativní vliv na zažívací trakt vašeho miláčka, ale i alergie a další vážné nemoci, které byste neměli podceňovat. Výrobci chtějí ušetřit na každém kroku a tak se snaží nahradit kvalitní živiny syntetickými.

Jednou z nejlepší stravy, na kterou si váš pejsek nedá dopustit, jsou granule pro psy. Každému psovi nemusí tatáž granule chutnat. Záleží na rase a povaze. Nevíte jaké granule pro svého miláčka vybrat? Potom máme pro vás pár tipů, které vám s výběrem pomohou.

Nevybírejte granule vždy podle známé značky! Je pravda, že kvalitní reklama vás ovlivní natolik, že byste koupili cokoliv, ale vždy nemusí být nejdražší a nejznámější granule ty nejvhodnější, které dodají vašemu pejskovi vyváženou a plnohodnotnou stravu. Některé granule připomínají spíše „šrot pro prasata“ a toho si raději vyvarujte!

foto by Niklas Bildhauer

Nekupujte levné granulky! Je to podobné jako s Číňany. Kdo by jedl levné čínské polévky ořezané o zeleninu, kde i nahrazená levná chemická sůl se tváří přirozeně? Vůbec!

Obohaťte denní stravu vašeho psíka také o maso! Jsou to masožravci, a proto jim také dopřejte kvalitní výživné masové konzervy pro psy. Většina chovatelů psů dělá chybu tam, že konzervy nezná a krmí je jen granulemi! Chyba… Takhle pejsek přijde o famózní šťavnatou masovou pochoutku. Základem je samozřejmě kvalitní maso, tedy s největším procentuálním počtem svaloviny. Vybírejte pečlivě a neunáhlete se. Psi je nemusejí jíst denně, ale nezanedbávejte vaše čtyřnohé miláčky, myslete na jejich zdraví.

Většina psů s dá jednoduše vycvičit a vytrénovat na různé povely. To tak, že za úspěšný úkon je uplatíte pamlskem pro psy. Nesnažte se jim dávat piškoty. Je to často opakovaná chyba, neboť si na to zvyknou a přestanou spolupracovat. Dobré je si pořídit více druhů pamlsku a střídat je. Jakmile ucítí šťavnatou    chuť, hned zbystří a začne spolupracovat o 106.loading...