Zubní kámen má skoro každý čtvrtý! Víte, že si ho můžete odstranit i doma?

Zubní kámen je pěkným strašákem lidstva. Tedy jen od té doby, když zjistíte, že ty žlutobílé nánosy okolo zubu je právě on! Zubní kámen se tvoří ze zubního plaku, na kterém se ukládají minerální látky ze slin a zbytků potravin.

Zubaři jsou velice šikovní! Když nás bolí zub nebo máme kaz, dokážou ho dát velmi rychle do pořádku. Bohužel řada doktorů z vás chce pouze jen ždímat peníze za takzvané doplňkové služby. Jedním z nich může být právě odstranění zubního kamene.

Zubní kámen se na zubech tvoří od jak-živa. Dnes vám většina zubařů jeho odstranění nabídne... 

Odstranit si ho můžete i doma. Nikdo vám to ale neřekne!

Není to ale lékařské tajemství, nebo tak něco, že vám váš mudr neporadí. Zubaři moc dobře vědí, že si můžeme zubní kámen odstranit i doma. Je to však pro ně kšeft! Dokonce vědí i to, jaké dvě věci s ním zatočí...

HOMEMADE radu drží pod pokličkou a pacientům to moc často neříkají. A proč také? Přišli by o možnost lékařského zákroku, který se platí hotově a není nijak zrovna levný.

Proto si drží tyto informace v tajnosti. My se však nebojíme a řekneme vám, o jaké dvě věci se jedná. Když je začnete používat, nebudete mít po zubním kameni ani památky.


Sezamová semínka dělají divy - používejte je

Neřekli byste to! Taková obyčejná sezamová semínka. Dokážou nejenom dobře bojovat proti plaku, ale i proti zubnímu kameni.

Je to jednoduché... vždyť je stačí jenom jíst. Ideální je, pokud je v puse důkladně žvýkáte a pokud se vám po ústní dutině pohybují.

Tak přijdou do kontaktu s vašimi zuby! Dokonce nepoškodí ani zubní sklovinu a odstraňují právě zubní kámen.


Mořská sůl jako zázračný prostředek

Pobyt u moře je super! Vždy na dovolené se mi zlepšila nejen pleť, ale zmizelo mi i akné! Pokud se chcete zbavit zubního kamene, nemusíte hned jezdit k moři. Postačí vám mořská sůl.

Taková ta, se kterou moc nevaříte... hrubozrnná. Stejně jako sezam je dobrým pomocníkem při odstraňování zubního kamene.

A jaký je postup využití soli? Stačí ji využít místo zubní pasty. Namočte si kartáček, vložte ho do hrubozrnné soli a začněte s čištěním. Poté klasicky vypláchněte.


Časteji = zdravěji

Jak radí odborníci, chcete-li mít své zuby jak bez plaku, tak i bez zubního kamene, nezapomínejte na pravidelnost. Ideální je mít sezam v jídelníčku minimálně 2x týdně, a sůl místo zubní pasty použít zrovna tak.

Zdroj: prosvet.czloading...