06.07.2018 by Rudolf Hasák

92-letá Anna zastřelila svého syna! Nechtělo se jí do domova důchodců

důchod, smrt, vražda, anna, domov důchodců

V Česku je to zcela normální, že vás ve stáří děti šoupnou do domova důchodců, aby s vámi neměli žádné starosti. 

V Americe se situace vyhrotila trošku jiným směrem, kdy dvaadevadesátiletá Američanka zastřelila v pondělí ráno na předměstí Phoenixu ve státě Arizona svého syna (72) proto, že ji chtěl umístit do pečovatelského domu pro seniory. 

Spáchání nejhorší toho nejhoršího činu, se Anna pokusila zabít také jeho přítelkyni. Zda-li měla starší paní opravdu jen strach, že by jí syn šoupl do sociálního zařízení,  nebo byl důvod více osobní, teď bude řešit policie.

Důchodkyně byla soudem poslána do vazby, kde teď bude mít čas přemýšlet o tom, co provedla. 

Anna Mae Blessingová se svým synem žili spolu v jedné domácnosti. Když jí pověděl, že je s ní obtížné žít, a proto ji bude muset poslat do pečovatelského domu, v důchodkyni začala vařit krev a musela tomu zabránit. Informoval o tom šerif Maricopa County Paul Penzone

Na místě činu se našli dvě zbraně. Pachatelka obě skrývala v kapsách své zástěry. Jednou z nich zabila několika výstřely svého syna a poté zbraň obrátila také proti jeho přítelkyni. 

Té se podařilo zbraně zmocnit, proto Blessingová vytáhla také druhou pistoli, kterou synova přítelkyně rovněž zneškodnila a zavolala policii.

Když přijela policie na místo, našla paní Blessingovou jak odpočívá v křesle. Stařenka řekla policii, že měla v úmyslu následně spáchat sebevraždu, protože však přišla o zbraně, vzít si život se jí naštěstí nepovedlo.  

Blessingová je obviněna z vraždy prvního stupně, následného útoku a únosu. Soud stanovil její kauci na 500 000 dolarů (přibližně 11 200 000 Kč) a následně ji poslal do vazby, ve které bude mít teď čas popřemýšlet o svém životě. Opravdu jí to za to stálo?

Zdroj: https://www.novinky.czKomentáře