Zdroj: chotec.cz
17.06.2015 by Rudolf Hasák

Budete šokováni! Za co 9 tisíc lidí minulý rok pobíralo sociální dávky?

sociální dávky, lidé, železo, peníze, domácí

Úřad práci jde po lidech, kteří za rok 2014 pobírali sociální dávky a přivydělávali si sběrem starého železa. Sem tam něco šmelili a neodvedli daň z příjmu.

Úřad práce se pochlubil se šílenými statistikami. Minulý rok odhalil 9370 případů neoprávněného pobírání sociálních dávek. Nepracující lidé si tak přišli celkem na pěkné peníze a to ve výši 65 milionů korun. Toto jsou ty nejkurióznější případy:

Stará žena si pravidelně přivydělávala sběrem starého železa, které ve většině případech získala ilegální cestou. Do toho pobírala příspěvek na živobytí. Časem byla odsouzena za zatajování příjmů. Záznamy také pojednávají o muži, který pobíral příspěvky za péči o svoji ženu a to v případě, když byla v nemocnici.

Úřad práce má od roku 2014 právo nahlédnout do evidence obyvatel a tak může zjišťovat, zda jsou příjemci sociálních dávek stále naživu. Neuvěřili byste, že někteřé lidé si najdou cestu k penězům i přes blízké zesnulé. Díky tomu se jim podařilo odhalit mnoho neoprávněného pobírání dávek a také, jestli k přestupku došlo úmyslně nebo neznalostí zákona. 

Pokud ale nenahlásíte hospitalizaci nebo pobyt v cizině a v klidu pobíráte dávky, budete muset vyplacené peníze úřadu práce vrátit zpět.


Komentáře