Zdroj: YouTube.com
18.05.2015 by Rudolf Hasák

Dívka (24) krvácí z očí, lékaři neví, jak to zastavit!

krev, oci, ze světa, lékaři

Každému občas odněkud teče krev! Krvácení z nosu nebo z dásně není nic hrozného. Ovšem to, s čím si prochází Linnie Ikeda z Havaje, je vzácnost, se kterou si neví rady ani lékaři.

Tato čtyřiadvacetiletá dívka totiž nekontrolovatelně krvácí z očí a jazyka! Může to být genetická porucha, tvrdí lékaři, ale ve skutečnosti jsou to jenom teorie. Dívka se jen tak vzbudí uprostřed noci v kaluži krve, oblečení a peřinu má od krve. 

Desítky lékařů z několika koutů světa nevědělo co jí je. V roce 2008 zjistili, že dívka má nemoc, která způsobuje krvácení z různých tělesných dutin. Gardner-diamondův syndrom! Příčinou jsou podle lékařů stavy úzkosti a stres. Ještě předtím než začne krvácet, je nemoc chvíli před doprovázena viditelnými modřinami na těle. 

"Když se mi začaly po těle objevovat modřiny, cítila jsem se, jakoby mi někdo mlátil do kostí kladivem. Hodně lidí si myslelo, že mě někdo týrá," vzpomíná na začátky nemoci Linnie.

Za dva roky se ale vše začalo komplikovat a Linnin stav se horšil. Dívčin jazyk se začal štěpit a bez přestávky krvácel několik dní.Musela podstoupit několik operací. Po 11 operacích a 7 transfúzích krve, se podařilo lékařům její stav stabilizovat.

Jazykem nic ale nekončilo! Linnie začala obvykle v noci krvácet i z očí.

"Když to krvácí, nebolí to. Bolí mě to předtím, než začnu krvácet. Když cítím v očích tlak, mám je opuchlé a podrážděné, vím, že začnou krvácet," popisuje dívka.


Jak jí ale vyléčit? Lékaři vědí, jak léčit příznaky nemoci, ale samotnou nemoc ne. Dívka se už smířila, že takto bude muset žít celý život. Chodí do práce a snaží se žít normálně.


http://khnl.images.worldnow.com/images/7776751_G.jpg

http://i.imgur.com/6eroxpN.jpg

zdroj: facebook.com/linnie.ikeda

mata-linnie-ikeda-asal-hawaii-pendarahan_20150517_091325

http://img.topky.sk/big/1564019.png/Linnie-Ikeda-krvacanie-z-oci.png


Komentáře