Zdroj: Paul Hamilton
09.01.2016 by Milan Kněz

Jak vybrat školní aktovku pro prvňáčka?

školní aktovky, školní batohy, školní potřeby

Rozmanitost sortimentu se školními aktovkami uspokojí každého prvňáčka. Ratolesti si vybírají všechny věci podle vzhledu, neboť na své zdraví nemají ještě pomyšlení. Nicméně, vy jako rodičové byste měli dohlédnout právě na zdravotní nezávadnost výrobků. A stejné pravidlo platí při výběru školní aktovky. Ačkoliv každému dítěti vyhovuje něco jiného, měli byste se držet několika základních kritérií, se kterými vás seznámíme v následujících řádcích.

Zdraví na prvním místě

Konstrukce školní aktovky by měla korespondovat s tělesnou stavbou prvňáčka. Klíčové jsou rozměry a hmotnost, přičemž výška by měla být přiměřená k zádům dítěte a hmotnost by neměla přesáhnout hranici 1,4 kilogramu. Odborná veřejnost každoročně upozorňuje, že příliš těžké školní batohy poškozují dětskou páteř.

Aktovka by měla být pevná, stabilní a neměnná. Jakmile do přihrádek dítě vloží školní potřeby, neměla by změnit svůj tvar. Zádové popruhy by měly být polstrované, silné a dostatečně dlouhé. Ratolest si délku popruh nastaví individuálně svým potřebám. V neposlední řadě by měl batoh disponovat odvětrávacími kanálky, které zajišťují správnou cirkulaci vzduchu mezi zadní stranou batohu a zády dítěte.

Aktovka by měla být funkční

Školáci si většinou na systematičnosti nepotrpí, a proto v jedné přihrádce by měly vše pomačkané a rozházené. Doporučujeme, abyste sáhli po batohu s přihrádkami. Prvňáčci si vystačí se dvěma přihrádkami, přičemž jedna bude na učebnice, druhá na sešity. Samozřejmostí jsou boční kapsy pro svačinku či jiné školní potřeby.

Závěrem musíme podotknout, že kvalitní školní batohy jsou voděodolné. Při dešti se tak voda nedostane k učebnicím a sešitům.

Dopřejte svému malému školáčkovi krásnou a nezávadnou aktovku, se kterou bude chodit do školy jedna radost.

Komentáře