24.09.2014 by Milan Kněz

Jak zařídit dětský pokoj? Několik základních rad!

děti, pokoj, dětská pokoj

Ještě před několika lety bylo zařizování dětského pokoje naprosto normální věcí, stejně jako zařizování ostatních obytných místností. Jenže s postupem času a moderním věkem současných rodičů, kteří se stále víc a víc nebojí do budování něčeho takového, se konečně začíná vnímat mnohem více detailů, než jen základní dětské potřeby.

Nebojte se popustit uzdu fantazii! Jedním z cílů je, aby se dítě ve svém pokoji cítilo příjemně, uvolněně a rádo se vracelo do svého pokoje. Proto je dobré si opravdu promyslet celkový barevný koncept, ve kterém se bude pokoj vlastně nacházet. Již dávno neplatí, že by měl být pokoj modrý – pro chlapce, či růžový – pro dívky, nebo ještě v horším případě univerzálně bílý. Je potvrzeno, že barvy jako žlutá, oranžová, červená či zelená působí pozitivně na lidské psychické zdraví. Nejlepší volbou jsou však barvy teplých tónů, které na člověka působí naprosto kdekoliv. Co se týče materiálů, tak není potřeba se nijak zvlášť omezovat, vše je naprosto na vašem výběru.

Každý dětský pokoj bez výjimky obsahuje určitá základní zařízení. Jedním z nich je i kvalitní dětský psací stůl! Ten by měl mít všechny náležitosti, jako správnou výšku, dostupné šuplíky a přihrádky pro pohodlné uložení všeho potřebného. Úložný prostor stolů však není neomezený a není uzpůsobený pro ukládání věcí všeho druhu. To nás přivádí k dalšímu sortimentu. Tím jsou skříně do dětského pokoje, které v pokoji taky musí mít své místo. Skříně se dělají v neomezených velikostech. A to i podle vašich představ, které si zaručeně vybere naprosto každý. Zde je důležité dodržet pravidla, aby na vše potřebné dosáhlo dítě samo a učilo se tak i samostatnosti.

Po náročném dni, stejně jako vy, tak i vaše dítě si bude chtít odpočinout a nabrat tak síly do dalšího dne. Velice pečlivě se zaměřte na výběr dětských postelí, které by měli být jak z kvalitního materiálu, tak i pohodlné pro samotné dítě. Jedním z často opomenutých detailů je i určité soukromí, které vám může splnit dětská postel se zábranou.


Komentáře