Zdroj: wikipedia.org
03.01.2018 by Rudolf Hasák

Kaufland zakázal zaměstnancům v práci pít a jíst!

kaufland, obchod, zaměstnanci, zákaz, pít a jíst, česko

Lidé na internetu neřeší nic jiného než rozhodnutí, které vznesl obchodní řetězec Kaufland. Zaměstnanci jsou vyděšeni z interní sdělení, ve kterém společnost změnila pravidla týkající se konzumace jídla a pití zaměstnanců. Jednoduše podle něho vyplývalo, že mohou pít jen během přestávky.

Zkuste si představit, že byste se během pracovní směny nemohli napít. Pitný režim a jídlo, byste si mohli dopřát jen v době přestávky. Nedát si ani doušek několik hodin? Tak si to vyložili zaměstnanci obchodu Kaufland, když se jim takové nařízení objevilo v úterý na nástěnce.

"Jídlo a pití se s okamžitou platností smí konzumovat výhradně na společenské místnosti nebo kuřárně. V tuto chvíli již nejsou žádné výjimky, kdy by si mohl zaměstnanec nosit nápoje na své pracoviště (informace, pokladny, pult, sklad)," stálo v oznámení.

Toto nařízení, se kterým většina lidí nesouhlasí, mělo platit celý rok 2018! Představte si to třeba v létě, kdy tělo při vysokých teplotách potřebuje vyšší množství tekutin.

"Pokud někdo musí pít během práce, pak je nutné, aby pro tuto skutečnost doložil potvrzení od lékaře," vyžadovalo vedení společnosti.

Nařízení společnosti začalo rychle kolovat sociálními sítěmi! Lidé jej kritizovali a reagovali nenávistnými komentáři. 

"Omezování pitného režimu se může podepsat na zdraví zaměstnanců," rozčilovala se Martina.

"Už nad tím začíná rozum stát. Co nám ještě zakážou? Dýchat? S takovou nebude mít Kaufland už žádné zaměstnance," ptala se jedna pracovnic.

Dlouho to netrvalo a zareagovalo i vedení Kauflandu. Napomohla tomu lavina kritiky a jen po jediném dnu zprávu upravily.

"Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli," uvedla tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Sice si nemohou zaměstnanci dělat co chtějí, ale podle nového rozhodnutí mohou mít prodávající alespoň lahev stále u sebe, na vyhrazeném místě u pokladny.

Zamestnanci pracující ve skladu a v kanceláři mohou mít láhev s pitím v kanceláři a na příjmu zboží, kam si mohou dojít. Pracovníci pekárny a obslužného pultu mohou mít láhev s pitím v zázemí pultu."

Jménem společnosti Kaufland se všem zaměstnancům za toto nedopatření omlouváme. Spokojenost našich zaměstnanců a příjemné pracovní prostředí jsou pro naši společnost zásadní," doplnila Maierl.

Zdroj: Tn.czKomentáře