22.01.2018 by Prokop Buben

Kouše a demoluje domácnost. Pes? Ne, prase v bytě je hit.

mazlíčci, prase, domácnost, podvod
Něco takového se vám pravděpodobně vybaví, když se řekne prase.
Jsou ale lidé, pro které je tohle domácí mazlíček. Prasomilové - tak si často říkají ti co si ho domů pořídili. Všichni si kupovali malé selátko, které mělo mít váhu okolo 10 Kg. Navíc vychytralí a velice lstivý čuníci jsou přesvědčení, že právě oni jsou pány domácnosti. Pokud opravdu chcete něco extra, připravte se na spoustu neshod s partnerem případně partnerkou, rodiči a hlavně sousedy. Prasomilové mají i svůj klub, ve kterém jim jeho ochotné funkcionářky pomáhají řešit ostatní členům jejich problémy.
Výsledek obrázku pro prase v byte
Příběh bývá stejný. Nejčastěji ženy chtějí neobvyklého mazlíčka a zaujme je inzerát na mini prasátko. V něm slibují, že se prasátko bude chovat jako pejsek, v dospělosti nebude vážit více než 15 kilo (v některých inzerátech 25). Neváhají dát za něj i desítky tisíc. Ale z několika kilového selátka je do roka téměř metrákové prase. Přesto je jejich majitelky milují.Výsledek obrázku pro prase v byte

"Nevím přesně, jak je to dnes, ale před osmi lety, kdy jsem si prasátko kupovala já, se v tom děly skutečně velké podvody. Můj Oskar byl koupený na inzerát, který sliboval, že prasátko bude mít v dospělosti pět kilo, a dnes má šedesát, a to je ještě hodně málo," říká Kamila Vaštová, jedna z chovatelek prasátek, která se angažuje i v Českém klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti.

"Často vám navíc prodejce ukáže rodiče, jak jsou drobní, a tím vás přesvědčí. Jenže prasátka pohlavně dospívají velmi brzy, takže rodičům je klidně třeba jen rok. Ovšem prase roste do tří let," upozorňuje na další zádrhel.
Co se podvodů týká, ne vždy vám chovatel podstrčí místo mini prasátka obyčejné domácí prase. Prasátko může mít až 50 kilogramů a stále je mini. Prasata na výkrm se běžně nechávají dorůst do maximálně 150, nicméně může dorůst i 450 kilogramů. To ovšem neznamená, že se vás nesnaží oklamat pokud bude mluvit o 10 až 15 KgVýsledek obrázku pro prase v byteKomentáře