Zdroj: Trees Delivery
31.08.2015 by Rudolf Hasák

Marihuanu budou doručovat drony. Zákony jsou ale proti

marihuana, konopí, drogy, doručovací služba

V Kalifornii chystá zásilková služba revoluční službu. Budou prodávat konopí a rozvážet ho pomocí dronů.

Nic ale není tak jednoduché, jak se zdá. Momentálně je služba ve stavu, kdy čeká na povolení od úřadů. Jedna zásilka by mohla zákazníka vyjít na 2 500 Kč.

Společnost Trees Delivery, zabývající se prodejem marihuany k lékařským účelům, se snaží své služby dále vylepšit. Nyní by chtěla nově doručovat konopí letecky pomocí dronů. Jediné co společnosti stojí v cestě je povolení od Federálního úřadu pro letectví (FAA).

Drony jsou úžasné nástroje pro doručování. Dron nikdy nepřijde pozdě a tak je to ekonomicky nejlepší řešení. Vysvětluje ředitel společnosti Marshall Hayner.

Jak ale chtějí vyřešit krádeže? Když se totiž dozví obyvatelé San Franciska dozví, že nad městem létají drony plné marihuany, může to mít silný dopad na kriminalitu.

Trees Delivery má ve vlastnictví zatím 3 drony, které by měly být po testech práce schopny. Jakmile dostanou povolení vzlétnout od příslušných úřadů, budou létat zatím jen v oblasti Sand Francisco Bay a do budoucna rozšíří oblast svého podnikání i do Los Angeles nebo Denveru.

Pochybujeme že by se něco podobného schválilo i v Česku, o tom můžeme zatím asi jenom snít. Zákazníci si mohou vybrat ze tří variant balíčků. Díky hermeneuticky uzavřeným sáčkům nemůže nikdo nic cítit! Základní balíček se prodává 99 dolarů a nejdražší 150$ (4000Kč). Pro ty největší fajnšmekry je tu neobvyklá možnost platit bitcoinem.

A co se honí hlavou vám? Jste pro nebo proti prodeji marihuany? A co vaše děti? Nebudete se bát, že prodej nezletilím je jednodušší?

Komentáře