09.12.2015 by Rudolf Hasák

Noční můra nebo skutečnost? Tyhle potvory máte v posteli ani o tom nevíte

video, zvířata, roztoč, spánek, postel, noční můra

Přijdete večer z práce vysíleni z těžké dřiny a zalehnete do postele. Jediné co vás v tu dobu zajímá je spánek. Ale přitom si neuvědomujete, že vaše čerstvě vypraná peřina je jen velký fake. V posteli totiž nespíte sami a někteří už o tom slyšeli, ale že je to tak hrozné?

Miliony roztočů řádí každý den ve vaší posteli! V našich podmínkách najdete běžné bytové roztoče a při pohledu, jak vypadají pod mikroskopem, se vám začne svírat žaludek.

V jedné posteli je 10 milionů těchto miniaturních nechutných potvůrek, které jen tak pouhým okem neuvidíte. Velikost jednoho roztoče je přibližně 1/4 milimetru.

Údajně podle odborných testů, pouhých 10% hmotnosti vaší peřiny tvoří tito živočichové. V peřině ale nenajdete jen je, mimo jiné se tam nacházejí jejich exkrementy, které vylučují 20x za den a zbytky odumřelé lidské kůže, kterou rádi požírají.

Tímto způsobem člověk, který spí cca 8 hodin/den přijde ročně o 4kg kůže. Podívejte se na video, které bylo pořízené na univerzitě v Ohio, ať víte... co jsou zač.

Člověku, který nemá alergii na tyto potvůrky nijak nezpůsobují zdravotní komplikace, proto se nemusíte obávat.Komentáře