Zdroj: Facebook/Tylah Jae Durie
14.02.2017 by Rudolf Hasák

Obarvila si obočí! Málem kvůli tomu přišla o zrak

zdraví, oči, oslepla, dívka, krása

Zničeho nic se jí na obočí vytvořili obrovské puchýře! Byl to však jen začátek... začali jí vypadávat i řasy.

Dívka chtěla pouze žít zdravě a starat se o své tělo! Alergická reakce pokožky na kosmetickou barvu, způsobila mladému dívce Tylah Durie (16) z Victorie chemické popálení.

Dívka při vylepšování svého obočí a řas téměř oslepla. Uběhla sotva půlhodina od aplikace řasenky, kdy si náhle uvědomila, že nevidí a oči měla jako balóny před výbuchem. Napsal deník Daily Mail.

"Bylo to, jako kdyby vám do očí někdo nasypal písek," popsala. Co teď? V panice začala křičet a byla zcela paralyzována bolestí... Její obočí bylo poleptané.

"Bylo to, jako kdyby mi ho řezali žiletkou," dodala šestnáctiletá dívka.



Zdroj: Facebook / Tylah Jae DurieTylah
Lékaři později zjistili, že pacientka trpí vzácnou alergií na kosmetické barviva. Naštěstí měla velkou kliku, že o zrak nepřišla natrvalo. Na alergii je nejhorší to, že ji zjistíte až poté, co na ni máte nepříjemnou reakci.

Podle lékařů se už nikdy v životě nesmí dotknout barev na vlasy, pokud nechce oslepnout natrvalo. Zjistili, že má alergii na fenylendiamin, který se používá jako složka barviva na řasy.
"Když mne hospitalizovali, strašně jsem se bála. Lékaři mi řekli, že trpím vzácnou alergií a mohla jsem navždy oslepnout."



"Když jsem si barvu aplikovala, vše bylo o.k. Počkala jsem 10 minut podle návodu a pak jsem ji smyla. Byla jsem s barvou spokojená, "vzpomíná na své pocity. Najednou se jí na obočí začaly vytvářet obrovské puchýře a řasy jí začaly vypadávat. Její zranění na první pohled připomínají spíše popáleniny než alergii. Naštěstí jí lékaři dokázali pomoci a ona zapřisáhla, že se už těchto barev nedotkne.
Šestnáctiletá dívky nyní lidi upozorňuje, aby si před barvením vždy udělali test barvy na pokožce, aby se jim nestalo něco podobného.

Komentáře