18.09.2014 by Milan Kněz

Rekonstrukce ložnice pomocí imitace kamene

rekonstrukce, ložnice, zeď, kámen

Loni jsme s přítelem zakončili studium na vysoké škole a začali společně podnikat ve stavebnictví. Bydleli jsme společně v malé garsonce ve Zlíně. Letos přítel přišel s nápadem koupi bytu. Byla jsem nadšená a ihned jsme začali brouzdat po internetu.  Do oka nám padl byt 2 + 1KK v jedné poklidné čtvrti ve Zlíně. Byt nebyl v nijak přepychovém stavu, ale to nám spíše vyhovovalo, jelikož jsme měli již svoji představu, jak bychom jej zrekonstruovali. Po nekonečně dlouhém rozmýšlení a rozvrhování jsme nakonec byt koupili.

Nyní řešíme rekonstrukci ložnice. Oba bychom chtěli mít tuto místnost zařízenou v moderním stylu. Dvě stěny budou obloženy obklady imitace kamene a zbylé dvě bude tvořit škrábaná omítka. Velmi nás zaujala současná moderní novinka a to jsou právě ony zmíněné imitace, které vypadají velmi netradičně a hezky. Představovala bych si kombinaci hnědého, zeleného a béžového zbarvení. Měl by vypadat přirozeně, aby vzbuzoval dojem skály v přírodě. Nechtěla bych nic umělého, kde by byly výrazné přechody mezi jednotlivými kusy kamenů.

Moje podmínky splňoval pouze jediný obklad umělý kámen, který jsme si vyhlédli ve zlínské vzorkovně. Samotný obklad pochází až z dalekého Ruska. Rovnou jsme si tak objednali celých 20 m2. Majitel byl velmi ochotný a zajistil nám bezplatnou dopravu do zlínské vzorkovny a odtud jsme si všechen obklad odvezli sami.

Samotné obkládání ložnice šlo velmi hladce. V podstatě nám k tomu stačilo flexibilní lepidlo, obklady a penetrace. Pokud tedy nepočítáme všechno to nářadí, s čímž se ale musí počítat. Za jeden celý den jsme měli hotovo a mohlo se jít slavit, tedy kolaudovat. Nemůžu se dočkat na první noc v naší kamenné ložnici. Myslím, že nám ji nyní budou závidět všichni přátelé.

Realizace v nás vyvolala touhu začít s rekonstrukcí dalších částí domu. S chutí se do toho pustíme.

Komentáře