Zdroj: k.ivoutin
16.09.2015 by Rudolf Hasák

Staropramen ve Švédsku zakázán! Lidé krváceli z úst

pivo, staropramen, švédsko, ze světa, alkohol

Nejsem žádný odborník a pivo si dám maximálně o víkendu. Jedno vím ale jistě, krvácet z úst po vypití desítky bych určitě neměl. Čím to, že Švédi měli problémy po konzumaci českého piva? Staropramen musel stáhnout tisíce sudů z trhu.

Pivovar Carlsberg zastavil čepování svého piva ve Švédsku celkem v 680 restauracích. Dva konzumenti totiž začali po pití krvácet z úst. Z chemického rozboru piva se zjistilo, že sudy obsahovaly silně koncentrované čistidlo.

Společnost si stojí za tím, že se jedná pouze o ojedinělý případ a nebezpečí v Česku určitě nehrozí. Čepování piva bylo zastaveno celkem u 4624 třicetilitrových sudů piv. Pivo podle svědků nemělo ani klasickou vůni a chuť. Vyvoleným co jej ochutnali, naskákali v puse puchýře, které začali brzy krvácet.

Nás by zajímalo, jak se čistidlo dostalo do piva. Může za to pivovar nebo bylo kontaminováno v restauracích, či pivovarech?

Podle mluvčího pivovaru Bystromova se jednalo pouze o sudy, které mířily do barů a restaurací. Lahvové pivo bylo bez závad. Prodej sudů je tedy pozastaven, dokud se nezjistí příčina kontaminace.


Komentáře