Zdroj: media.breitbart.com
20.11.2015 by Dominik Hartmann

V Británii sepsali petici proti Miloši Zemanovi!

prezident ČR, Miloš Zeman, petice proti hlavě státu, HOPE not hate

Tak už se poslední dobou stává, že se z našich prezidentů stávájí lidé, kteří jsou často řešeni v zahraničních mediích. A to celosvětových.

Všechno to odstartoval roku 2011, kdy se exprezident Václav Klaus nechvalně proslavil svým poctivě ukradnutým  perem při návštěvě jihoamerické země Chile. 

Roku 2014 se zase stal ,,populární´´ již stávající prezident Miloš Zeman, který si v rozhovoru na české stanici Radiožurnál v pořadu ,,Hovory z Lán´´ neodpustil zmínit skupinu  Pussy Riot- kde za zmínku stojí minimálně jeho legendární hláška - Kunda sem, kunda tam.

Nyní ovšem Zeman pobouřil Británii, a to konkrétně zakladatele lidskoprávní organizace HOPE not hate Nicka Lowlese. Nelíbil se mu totiž jeho nedávný projev, ve kterém šíří nenávist vůči islámu, tím, že podporuje pravicová hnutí. Svůj podpis může přidat každý, kdo s tímhle názorem nesouhlasí.

Důvodů, které vedli Lowlese k napsání otevřeného dopisu, je několik. Hlavně to, že Zeman mluvil k davu, který na něj mával transparenty typu ,, Jděte s islámem do prdele´´ Dále také, že po jeho boku stálo více kontroverzních lidí, mj. Stephen Lennon- známý fotbalový chuligán. 

Jeho výstup považuje za kontraproduktivní. Za téhle situace, kdy celému světu hrozí nebezpečí od IS, není dobré ještě víc rozdmýchávat protimuslimské nenávisti. IS bude chtít vyprovokovat ještě větší nepřátelství evropanů vůči uprchlíků, a bude chtít, aby uprchlíci žili s pocitem, že tu nejsou vítánim, tím pádem se přidali k radikálům ISIS. 

 Závěrem napsal, že žijeme ve složitých a nebezpečných časech, při čemž výroky prezidenta Zemana všechno ještě víc ztížili.  

Celý dopis v angličtině si můžete přečíst zde.

Komentáře