Zdroj: Autor: čtk
09.06.2015 by Dominik Hartmann

V Evropě už je přes 100 000 migrantů aneb zlatá brána otevřená!

migranti, přistěhovalci, Evropa, Řecko, Itálie
Agentura AFP prohlásila, že od začátku minulého roku došlo k dramatickému nárustu imigrantů v Evropě, který činí v neoficiálních číslech až 103 000 imigrantů.
Nejhorší situace je v  Itálie, kde si hledá domovy až 54 tisíc uprchlíků. Nejlépe na tom není ani v krizi potácející se Řecko, kam uprchlo až 48 000 imigrantů. Nejlépe je v této situaci Španělsko, kde je ,,pouhých´´ 800 uprchlíků hledajících si nový domov.
 
Nejvíce zasahuje tahle komplikace Řecko, která je delší dobu v již zmiňované finanční krizi. V průměru se tam přistěhuje 6 lidí na den. Většina lidí utíká před válkou ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Kritickou situaci také hlásí okolní ostrovy Lesbos, Chios a Kos. Otázkou ovšem je, jak se k situaci postaví EU. Zatím to totiž vypadá, na ignoranství vůči celé Evropě. Jako novinku, která se momentálně vyjednává, jsou tkz. ,,kvóty´´ pro uprchlíky. To znamená, že kdyby se to schválilo, uprchlíci by se rozdělili do zemí EU. K dnešnímu dni by to vycházelo na necelých 1200 imigrantů do České republiky, což činí 3% uprchlíků z celkového počtu.
Otázkou je, jaká bude situace za půl roku, a proto by bylo dobře, kdyby se s touto situací začalo rychle něco dělat. 

Komentáře