Finance

Hodil jsem si homeoffice a odstěhoval se do Thajska. Toto je život na pláži s platem z ČR

Rozhodl jsem se pro změnu v mém životě a přestěhoval se z homeoffice do Thajska do krásného domku na pláži u moře. Byl jsem zvědavý, jaká bude práce z domova v takové exotické lokalitě a jak levně se zde dá žít. Své zkušenosti bych rád s vámi sdílel.

Nejprve mě zaujalo, jak levně se v Thajsku dá žít. V oblasti, kde bydlím, jsou ceny zhruba poloviční než v České republice. Například za oběd v místní restauraci zaplatím kolem 80 Kč, za litr benzínu kolem 25 Kč a za kilogram čerstvého ovoce kolem 30 Kč. S bydlením jsem měl trochu větší náklady, ale i tak je to stále levnější než v ČR. Pronajímám si veliký dům na pláži s dvěma bazény, pokojem pro hosty za v přepočtu cca 10 000 Kč měsíčně, což je výrazně méně než průměrné náklady na bydlení v Praze.

Práce z domova

Jsem zaměstnán pořád v Česku a co se týká práce z domova, musím říct, že jsem velmi spokojený. V Thajsku je časový posun o 6 hodin, což mi umožňuje pracovat v klidu ráno a odpočívat v odpoledních hodinách, kdy je v Evropě běžný pracovní den. Mám dobré připojení k internetu a zbytek technického vybavení potřebného pro práci.

Jediným problémem byla pro mne jazyková bariéra. Místní lidé nemluví moc anglicky a tak jsem se musel naučit základní fráze v thajštině. Nicméně většina z nich byla ochotná mi pomoci a naučit mě základy místního jazyka.

Život v Thajsku

Co se týče volného času, nemohu si stěžovat. Bydlení u moře mi umožňuje užívat si každodenního koupání v krásně modrém moři. Kromě toho si užívám thajskou kuchyni, cestování po okolí a poznávání místní kultury.

Celkově musím říct, že jsem spokojený se svým rozhodnutím odstěhovat se do Thajska a pracovat z domova. Ušetřím peníze na bydlení, jídlo a dopravu, a to mi umožní si ušetřit na věci, které si opravdu užívám. Například jsem si už naspořil na nové auto, které jsem si nakonec nekoupil 😀

Nakonec jsem se rozhodl, že si nové auto nepořídím, ale raději jsem investoval do dalšího vzdělávání a rozvoje své kariéry. Výhodou práce z domova bylo, že jsem mohl využít svůj volný čas k učení nových dovedností a zlepšování svých znalostí.

Začal jsem se také více zajímat o thajskou kulturu a tradiční jídlo. Svému tělu jsem dával zdravější stravu, kterou jsem si mohl připravit v kuchyňce v novém domku. Díky vysoké kvalitě potravin a levným cenám jsem dokázal ušetřit i na nákladech za jídlo.

Za pár měsíců, co žiji v Thajsku a pobírám plat z ČR, jsem si našetřil dostatek peněz na to, abych si mohl splnit další sen – zakoupit si tady byt u moře, který budu pronajímat. Teď se můj život přehoupl do nové fáze a já jsem velmi šťastný, že jsem se rozhodl pro změnu, která mi přinesla tolik pozitivních zážitků.

Pokud tedy uvažujete o změně a možnosti pracovat z domova, pak vám mohu jenom doporučit, abyste to zkusili. Nemusíte zrovna bydlet v Thajsku – můžete pracovat odkudkoli, třeba z karavanu a cestovat po EU. Já jsem rád, že jsem se na to odvážil, a doufám, že vás můj příběh inspiruje, abyste udělali něco, co vám umožní žít život naplno a splnit si své sny.

Chtěl bych vzkázat všem, kteří se rozhodnou podobně změnit svůj život, aby nezapomínali na odpovědné hospodaření s financemi a užívali si nových zážitků, ale stále se snažili být finančně zodpovědní. Myslím, že nejlepší cesta k naplnění svých snů je najít rovnováhu mezi užíváním si života a plánováním své budoucnosti.

Avatar

Radomír Josinka

About Author

Finanční poradce a investor volného času.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat

Finance

Proč někteří lidé žijí od výplaty k výplatě? A jak s tím bojovat?

Mnoho lidí má pocit, že žije od výplaty k výplatě. Tento pocit může být velmi frustrující a stresující, protože většinou
Finance

Žil jsem od výplaty v výplatě. Jak jsem se stal finančně vzdělaným a docela i bohatým?

Mnoho lidí žije od výplaty k výplatě a nemá pocit, že by na své financování měli vliv. Také jsem jedním