Finance

Jak jsem začal kontrolovat účtenky a přestal se nechat okrádat

Rád bych se s vámi podělil o své vlastní zkušenosti s kontrolováním účtenek v potravinových řetězcích a o tom, kolik jsem díky tomu ušetřil.

Začal jsem s tím, že jsem si pečlivě prohlížel účtenky poté, co jsem nakupoval v potravinových řetězcích. Nejprve jsem se zaměřil na zboží, které bylo nabízeno v akci. Sledoval jsem ceny před a po slevě a také jsem si všímaj, zda jsou na účtenku správně zaznamenány všechny slevy.

Postupně jsem si rozšířil kontrolu i na další položky na účtence, jako jsou váhy zboží, počet kusů a tak dále. Bylo to trochu časově náročné, ale stalo se to pro mě užitečným návykem.

Díky tomu, že jsem si pečlivě prohlížel účtenky, jsem zjistil, že mi byly několikrát účtovány nesprávné ceny.

Někdy mi bylo zboží nabízeno v akci, ale bylo mi účtováno za plnou cenu. Jiného dne jsem si všiml, že mi byla účtována vyšší váha zboží, než jsem si ve skutečnosti koupil.

Díky tomu, že jsem se nenechal okrádat a reklamoval chybné účtenky, jsem ušetřil celkem značnou částku peněz. Průměrně jsem ušetřil až 10 % celkových nákladů na potravinách za měsíc, což znamenalo až 1 000 Kč za měsíc. To je v průběhu roku až 12 000 Kč, což je velká částka, kterou jsem mohl využít na jiné důležité výdaje.

Proto bych vám rád poradil, abyste si pečlivě prohlíželi své účtenky a v případě, že zjistíte nesrovnalosti, neváhejte se obrátit na prodejce. Tento jednoduchý krok vám může pomoci ušetřit značnou částku peněz za měsíc a zlepšit vaši finanční situaci.

Avatar

Radomír Josinka

About Author

Finanční poradce a investor volného času.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat

Finance

Proč někteří lidé žijí od výplaty k výplatě? A jak s tím bojovat?

Mnoho lidí má pocit, že žije od výplaty k výplatě. Tento pocit může být velmi frustrující a stresující, protože většinou
Finance

Žil jsem od výplaty v výplatě. Jak jsem se stal finančně vzdělaným a docela i bohatým?

Mnoho lidí žije od výplaty k výplatě a nemá pocit, že by na své financování měli vliv. Také jsem jedním