Finance

Můj příběh o tom, jak jsem přestal pít alkohol a kouřit, a jak jsem díky tomu ušetřil přes 7000 za první měsíc

Můj život byl plný alkoholu a cigaret po mnoho let. Každý večer jsem si dával sklenku vína, nebo pivo a k tomu si zapaloval cigaretu. Tento způsob života mi sice poskytoval okamžitou úlevu od stresu a napětí, ale zároveň mi bral zdraví a peníze. Když jsem si uvědomil, že mi tyto špatné návyky stojí někdy deset tisíc korun měsíčně, rozhodl jsem se změnit svůj život a přestat pít alkohol a kouřit.

První měsíc byl těžký, ale rozhodnutí přestat pít alkohol a kouřit se ukázalo jako nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal. Cítil jsem se zdravější, energičtější a byl jsem více motivován pracovat na svých cílech. Navíc jsem začal ušetřovat velké množství peněz, které jsem dříve utrácí za alkohol a cigarety.

Když jsem si uvědomil, kolik peněz jsem ušetřil, byl jsem překvapen. Zjistil jsem, že mohu nyní věnovat více peněz na věci, které jsou pro mě důležité, jako jsou třeba cestování, sport a další koníčky.

Nyní je to již několik měsíců, co jsem přestal pít alkohol a kouřit a rozhodnutí se ukázalo jako nejen dobré pro mé zdraví, ale také pro mou peněženku. Zdá se mi, že mám více času a energie na věci, které opravdu miluji, a mohu investovat své peníze do věcí, které mi přinášejí skutečnou radost.

Můj příběh ukazuje, že přestat pít alkohol a kouřit není jen o zlepšení zdraví, ale také o ušetření peněz. Pokud i vy zvažujete, že se chcete zbavit těchto špatných návyků, vězte, že to není snadné, ale výsledky budou stát za to. Zvažte, co byste si mohli dovolit s těmi penězi, které ušetříte a motivujte se tím.

Konečný výsledek můj život změnil k lepšímu.

Přestal jsem trávit víkendy v hospodách a místo toho jsem se začal věnovat aktivitám, které mi dávají více energie a radosti. Zjistil jsem, že jsem mohl celou dobu žít bez alkoholu a cigaret a přitom si užívat života víc.

A co se týká úspor, do prvního měsíce jsem ušetřil přes 7 000 Kč. Za jednu návštěvu hospody jsem dříve utratil přibližně 1500 Kč, nyní místo toho trávím svůj volný čas aktivitami, které jsou levnější a přitom mě baví. A když si uvědomím, kolik peněz jsem v minulosti vyhodil za alkohol a cigarety, už se na to ani nechci podívat.

Nyní se mi otevírá spousta nových možností a mohu věnovat peníze na věci, které mi dělají radost a přináší mi smysluplnost. Přestat pít alkohol a kouřit je možná těžké rozhodnutí, ale pro mě to byl jeden z nejlepších kroků, které jsem kdy udělal.

Avatar

Radomír Josinka

About Author

Finanční poradce a investor volného času.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat

Finance

Proč někteří lidé žijí od výplaty k výplatě? A jak s tím bojovat?

Mnoho lidí má pocit, že žije od výplaty k výplatě. Tento pocit může být velmi frustrující a stresující, protože většinou
Finance

Žil jsem od výplaty v výplatě. Jak jsem se stal finančně vzdělaným a docela i bohatým?

Mnoho lidí žije od výplaty k výplatě a nemá pocit, že by na své financování měli vliv. Také jsem jedním