Rady a tipy

Jak jsem ušetřil každý měsíc na automobilu 1000 Kč? Díky těmto radám to zvládnete také.

Vlastnit a provozovat automobil je pro mnoho lidí nutností, ale také značnou finanční zátěží. Každý měsíc vynakládáme nemalé částky na pohonné hmoty, údržbu, pojištění a další náklady. Pokud chcete ušetřit na nákladech spojených s vlastnictvím a provozem automobilu, následující tipy Vám mohou pomoci ušetřit až 1000 Kč měsíčně.

  1. Srovnávejte ceny pohonných hmot

Cena pohonných hmot se může lišit v závislosti na místě a době nákupu. Pravidelně sledujte ceny benzínu a nafty na různých čerpacích stanicích a vybírejte ty s nejnižšími cenami. Některé aplikace Vám mohou pomoci najít nejlepší cenu v okolí.

  1. Udržujte správný tlak v pneumatikách

Správný tlak v pneumatikách nejenže prodlužuje jejich životnost, ale také snižuje spotřebu paliva. Nafukujte pneumatiky podle doporučení výrobce a pravidelně kontrolujte jejich stav.

  1. Využívejte veřejnou dopravu

Pokud máte možnost, využívejte veřejnou dopravu namísto vlastního automobilu. Je to nejen levnější, ale také šetrnější k životnímu prostředí. Můžete také využít spolujízdu a sdílet náklady s ostatními lidmi.

  1. Udržujte pravidelnou údržbu

Pravidelná údržba Vašeho automobilu nejen zvyšuje jeho životnost, ale také snižuje náklady na opravy a spotřebu paliva. Pravidelně kontrolujte stav motoru, brzdového systému, oleje a dalších důležitých součástí.

  1. Vyhýbejte se zbytečnému řízení

Každá zbytečná jízda a rychlá jízda může zvýšit spotřebu paliva. Plánujte své trasy dopředu, vyhýbejte se zbytečným jízdám a snižte svou rychlost na dálnicích a silnicích. Také se snažte minimalizovat používání klimatizace a dalších spotřebičů, které mohou zvyšovat spotřebu paliva.

  1. Snižte náklady na pojištění

Porovnejte nabídky různých pojišťoven a zvažte, zda máte správný typ pojištění a přiměřené pojistné krytí. Někdy se může vyplatit zvolit vyšší spoluúčast při havárii a tak snížit pravidelné měsíční platby.

  1. Zvažte leasing nebo nákup ojetého automobilu

Nákup nového automobilu může být velmi drahý. Zvažte nákup ojetého automobilu nebo využijte možnost leasingu. Při výběru ojetého automobilu si dejte pozor na jeho stav a zkontrolujte si historii.

  1. Snažte se ušetřit na opravách

Pokud máte zkušenosti s opravami automobilu, můžete ušetřit mnoho peněz tím, že opravíte některé problémy sami. Také se ujistěte, že si vybíráte kvalitní a levné náhradní díly.

  1. Vyhněte se zbytečným poplatkům

Snažte se vyhnout zbytečným poplatkům, jako jsou například poplatky za parkování, mýtné a další. Plánujte své cesty tak, abyste se jim dokázali vyhnout.

Avatar

Radomír Josinka

About Author

Finanční poradce a investor volného času.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat

Rady a tipy

Jak správně plánovat svůj rozpočet

Správné plánování rozpočtu je důležité pro každého, kdo se snaží udržet své finance pod kontrolou a dosáhnout svých finančních cílů.
Rady a tipy

Jak jsem ušetřil 2000 korun měsíčně při plánování nákupu jídla dopředu.

Pokud chcete ušetřit peníze a plánovat svůj rozpočet, plánování nákupů jídla dopředu může být dobrým způsobem, jak toho dosáhnout. Zde